MALATYA HABERLERİ

“Birlik Ve Beraberliğimizi Pekiştirmeliyiz”

IHA
28.10.2015 - 15:07Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLASIYLA MESAJ YAYIMLADI.

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bütün vatandaşların bayramını kutlayarak, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 92 yılda büyük hamleler gerçekleştirerek, önemli başarılara imza attığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın mesajında, “92. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberlik içerisinde verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir. Millet olarak omuz omuza vererek elde ettiğimiz Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız. Millet olarak her türlü zorlukları aşarak bugünlere gelirken, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, demokrasinin yolunu açan Cumhuriyeti korumak hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşehrilerimin özellikle geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayram’ını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmet, gazilerimizi de minnetle anıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden “Birlik Ve Beraberliğimizi Pekiştirmeliyiz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Birlik Ve Beraberliğimizi Pekiştirmeliyiz” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı