MALATYA HABERLERİ

Birlik Başkanı Akın, Yetiştiricilere Bilgi Verdi

IHA
08 Eylül 2015 - 16:06Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 16:07

MALATYA İLİ DAMIZLIK KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI İHSAN AKIN, DARENDELİ YETİŞTİRİCİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Darende ilçesinde hayvancılığın yoğun olduğu Gaziköy, Yeniköy, Baş Direk, Ayvalı mahallelerini ziyaret etti. Akın, yetiştiricilere 2015 yılı anaç koyun keçi desteklemesi ve proje hibe noktasında bilgiler verdi.
Darende ilçesinde yetiştiricilerle bir araya gelen Birlik Başkanı Akın, 2015 yılı anaç koyun keçi desteklemesi, proje hibe ve tüm desteklerle alakalı bilgiler verdi. Akın, “Bu bölgede hayvancılık önemli bir geçim kaynağı. Bizler de bugün yetiştiricilerimizi ziyaret ediyoruz ve sorunlarını dinliyoruz. Hayvan yetiştiricilerimizin sorunları hemen hemen aynı. Yol, sulaklar, gölgelik, tuzlak ve ilaçlama noktasında sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca ara ara küpe sıkıntısı da yaşıyorlar. Biz bu sıkıntıları not alıyoruz, ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyoruz” diye konuştu.
Yetiştiricilerin mutlaka destek alması gerektiğini ifade eden Birlik Başkanı Akın, “2015 yılı desteklemelerini almak isteyen yetiştiricilerimiz güncellemelerini yapmalılar. Güncel liste ile birlikte Koyun Keçi Birliği’ne gelip, dilek vermek gerekiyor. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için bizler bilgilendirme yapıyoruz, yetiştiricilerimize mesaj atıyoruz. Destek noktasında bilgilendirme amaçlı broşürler hazırladık, bu broşürleri yetiştiricilerimize dağıtıyoruz. Verilecek desteklerden iyi şekilde yararlanmak gerekiyor. Ziyaret ettiğimiz mahallerde küçükbaş hayvancılık önemli bir potansiyele sahip. Bu nedenle desteklerden faydalanmak çok önemli” ifadelerini kullandı.
Darende Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya ise, yetiştiricilerin sorunlarını çok iyi bildiklerini ve sorunları her yerde dile getirdiklerini ifade etti.
Yetiştiricilerden Yalçın Koçak, Mahmut Çelik, Naciye Çelik, Tacettin Kaygusuz ve Ali Haydar Yıldırım desteklemelerin artırılmasını, yol, sulak, mera ıslahı, kadastro çalışması, aşılama, parazitlerle mücadele, küpeleme gibi sorunlar yaşadıklarını söylediler.
Konuşmalardan sonra yetiştiricilere broşür ve bilgilendirici kitapçık dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Birlik Başkanı Akın, Yetiştiricilere Bilgi Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birlik Başkanı Akın, Yetiştiricilere Bilgi Verdi haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı