MALATYA HABERLERİ

Birlik Başkanı Akın, Yaylacıları Ziyaret Etti

IHA
27.07.2015 - 14:58Son Güncelleme :

MALATYA İLİ DAMIZLIK KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI İHSAN AKIN, SARIÇİÇEK YAYLASI'NDAKİ YETİŞTİRİCİLERİ ZİYARET ETTİ VE ONLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ.

IHA

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Arguvan, Arapgir ve Yazıhanlı yetiştiricilerin kullandığı Sarıçiçek Yaylası’nı ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi, yeni proje ve destekleri anlattı.
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Sarıçiçek Yaylası’nda kalan yetiştiricileri ziyaret etti, yetiştiricilerin sorunlarını dinledi. Birlik Başkanı İhsan Akın, “Sarıçiçek Yaylası ‘lot’ alanı dediğimiz bir yayladır ve bu yayla bir çok yetiştiricimiz tarafından kullanılıyor” dedi.
Sarıçiçek Yaylası’nda sulaklarla ve sulama sistemleriyle alakalı sorunların olduğunu ifade eden Akın, “Su ihtiyacını karşılamak için bidonlar yapmışlar. Yetiştiricilerimizin bazı eksiklikleri var. Sarıçiçek Yaylası, birçok yaylacının kullandığı ve önemli güzergah yollarının olduğu bir yayladır. Bu nedenle yaylada var olan sorunların çözümü noktada kurum ve kuruluşların desteklerini bekliyoruz. Bu küçükbaş hayvancılığın geleceği için çok önemli. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” şeklinde konuştu.
En önemli sorunların başında su ve sulaklar geldiğini kaydeden Başkan İhsan Akın, bunun yanı sıra yol, elektrik, tuvalet ve gölgelik sıkıntılarının da olduğunu belirtti. Bu sıkıntıların çözümü noktasında bazı projeler geliştirdiklerini söyleyen Akın, “Acil olan sulak probleminin çözümlenmesi için kurum ve kuruluşlardan, siyasilerden destek bekliyoruz. Yetiştiricilerimiz problemlerini sadece sözlü olarak değil yazılı bir şekilde bütün il müdürlüklerine, ilçe müdürlüklerine, farklı kurum ve kuruluşlara iletmeliler” ifadelerine yer verdi.
Yaylada kalan yetiştiriciler de sıkıntılarını anlattılar. Yetiştiricilerden Yusuf Güner, özellikle su ve sulak konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Yol, elektrik, tuvalet, tuzlak ve gölgelik noktasında sorunlar yaşadıklarını ifade eden başka bir yetiştirici Veysel Boztepe ise yetkililerden destek beklediklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Birlik Başkanı Akın, Yaylacıları Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birlik Başkanı Akın, Yaylacıları Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:25
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı