Ege Haberleri

EGE

  Birlik Başkan Vekili Altındağ oldu

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  03.07.2012 - 09:36 | Son Güncelleme:

  Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği Başkanı ve Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon’un tutuklanması nedeniyle, birlikte seçim yapıldı. Muğla Valiliği tarafından gönderilen yazıya istinaden birlik olağanüstü toplantı yaparak Başkan Vekilini seçti.

  Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği'ne İsmail Altındağ seçildi.
  Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği, Muğla Valiliği’nden gelen yazıya istinaden olağan üstü olarak toplanarak birlik başkan vekilini seçti. Birlik başkanı Mehmet Kocadon’un tutuklanması nedeniyle seçime gidildi. Ortakent-Yahşi Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen olağanüstü toplantı Belediyeler Birliği Meclis 2. Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın başkanlığında yapıldı.

  Toplantıya, Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz (MHP’li), Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe (CHP’li), Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez (CHP’li), Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun (MHP’li), Yalıçiftlik Belediye Başkanı İsmail Altındağ (DP’li), Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın (MHP’li), Göltürkbükü Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan (Bağımsız), Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi (MHP’li), Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan (CHP’li) ve birlik meclis üyeleri katıldı. Yalı Belediye Başkanı İsmail Altındağ ve Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktepe, birlik başkan vekilliği için aday gösterildi. İlk turda kapalı oylama sonucunda 29 oy kullanıldı ve Altındağ 20, Göktepe 9 oy aldı. İlk turun ardından Dursun Göktepe adaylıktan çekildi. Göktepe’nin adaylıktan çekilmesinin ardından İsmail Altındağ Birlik Başkan Vekili seçildi.

  İsmail Altındağ, Belediyeler Birliği’nde hizmet için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Birlik bayrağını hakkı ile taşıyacaklarını kaydeden Altındağ, “Tüm yarımadaya ve diğer başkanlarımıza hayırlı olsun. Mehmet Kocadon’un bir an önce görevinin başına dönmesini istiyoruz. Bu arada da bize verilen görevi layıkıyla yerine getireceğiz” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı