« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Birliğin dağılmasını istemeyiz"

Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, Futbol Federasyonu'nu ara transfer tarihleri nedeniyle eleştirirken, havuzun ve Kulüpler Birliği Vakfı'nın dağılmaması gerektiğini savundu.

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Kulüpler Birliği'nin 5 Ocak Perşembe günü yapacağı kritik toplantı ve 26 Ocak'taki olağanüstü genel kurul öncesi DHA'ya açıklamalar yapan Başkan Yılmaz; "Birlikten kuvvet doğar, bu nedenle havuzun dağılmasını istemeyiz...Bütün camialar olarak birlikte hareket edip daha güçlü olmalıyız. Birliğin dağılmasından yana değilim" diye konuştu.

Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz; 58. madde ile ilgili olarak ise "Gün ola harman ola , önce bakıp görelim, eğer 58. madde ile ilgili değişiklik yapılacaksa biz de ona göre kararımızı alırız..." dedi.

Federasyonun almış olduğu ara transfer kararını eleştiren Yılmaz; "Bu tarihleri şaşkınlıkla takip ettik. Alınacak oyuncunun yeni takımına konsantre olması uzun sürecek. Lig zaten kısaldı. Oyuncuyu oynatabilmek için ligin 19. haftasını bekleyeceğiz. Lisans işlemleri uzun sürerse hafta sonuna da yetiştiremeyiz ve 2 maç kaçırmış olurlar. Sonra da takıma uyum sağlaması ve konsantre olması zaman alacak" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz