ŞANLIURFA HABERLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Muhtaçlara Yardım

IHA
11.07.2015 - 15:26Son Güncelleme : 11.07.2015 - 15:27

birleşik arap emirlikleri yardım

IHA

Birleşik Arap Emirlikleri, yaklaşık 4 yıldır Suriye’deki iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacılara gıda kolileri dağıttı.
Suriyeli sığınmacıları diğer devletlerde unutmuyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye Yardım Platformu aracılığıyla kentte bulunan muhtaçlara bin kolilik gıda paketi ulaştırdı. Yapılan yardım çalışmalarına yönelik bilgi veren Günyüzü Derneği Başkanı Veysel Toprak, yaptığı açıklamada, Suriye’de başlayan savaşlardan bu yana sivil toplum kuruluşları tarafından yardım çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirtti. Toprak, şöyle konuştu:
”STK’lar tarafından kurulan İnsani Yardım Platformu tarafından Türkiye’ye göç eden 2 milyon Suriyelinin yaklaşık 500 bin kadarı Şanlıurfa’da yaşıyor. Şanlıurfa’da yaşayan Suriyelilerin bir kısmı kent merkezinde, bir kısmı da köylerde ve akrabalarının yanında yaşamaktadır. Suriye’deki savaş sonrası Şanlıurfa’ya Türkiye’nin dört bir yanına dağılan Suriyelilere yardımlarımız devam etmektedir. Ramazan ayı itibariyle de yardımlarımızı hızlı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu hafta Birleşik Arap Emirlikleri tarafından gelen 1000 adet gıda kolisini Şanlıurfa’da yaşayan ihtiyaç sahibi olan Suriyeli muhacir ailelere dağıtımı başlandı. Şanlıurfa’da yaşayan muhacir ailelerimiz Türkiye’ye gelen Suriyelilerin en mağdur sınıfında olanları teşkil ediyor. Şanlıurfa’da yaşayan muhacir ailelerimiz kira parası ödemekte sıkıntı yaşıyor. Bazı mahallelere yardım ikinci bir defa yardım götürmek istediğimizde ihtiyaç sahibi mülteci aileleri aynı adreste bulamıyoruz bunun nedeni ise kira parası bulmakta zorlanmalarıdır. Yardımlarını eksik etmeyen Birleşik Arap Emirlikleri, STK ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Birleşik Arap Emirlikleri’nden Muhtaçlara Yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birleşik Arap Emirlikleri’nden Muhtaçlara Yardım haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:32
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı