Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Birkaç saniye daha

SEZON başından beri futboldan uzak, saplantıların eşiğinde bir yorum vardı Fenerbahçeli bir futbolcu üzerine.. "Uğur Boral’ın olduğu kanat işlemiyor. Bu oyuncu Fenerbahçe’ye zarar veriyor.."

Dün de skor 1-1 giderken günah keçilerinden biri olacaktı Uğur.. Ama öyle bir gol attı ki, hem kendine karşı yapılacak eleştirileri susturdu hem de Aragones’e bir haftalık da olsa rahat nefes alma şansı tanıdı.. Ama Aragones bu.. Vazgeçer mi inadından?

Golü atmış, moral bulmuş, rakibin üzerine gidip sürekli adam eksilten, kavisli ortalar yapan Uğur’u çıkarttı oyundan.. Gözlerime inanamadım. Yerine de Deniz’i aldı..

Sonra bir kez daha düşündüm oyuncu değişikliği sürecini.. Deniz, yedek kulübesinde taktik alırken skor 1-1’di. Yani galibiyet isteyen Fenerbahçe’de oyuna kurtarıcı olarak bir önlibero daha giriyordu. Bunu yapan da Aragones’ti.. Euro 2008’de şampiyon olan İspanya’nın çalıştırıcısı..

* * *

Bir tarafta Galatasaray, bir tarafta Fenerbahçe.. Galatasaray Yönetimi Skibbe’nin gitmesi için elinden gelen her şeyi yapıyor.. Fenerbahçe Yönetimi ise kalması için tam destek veriyor..

Galatasaray İzmit’te Taner’in golüyle 1-0 yenik duruma düşüyor. Maçı 4-1 kazanıyor.. Fenerbahçe İzmit’te Taner’in golüyle 1-0 yenik duruma düşüyor. Maçın normal süresinin bitiminden sonra bulduğu golle 3-2 galip geliyor..

Çünkü Galatasaray 2-1 öne geçince forvet sayısını azaltıp savunmaya çekilmiyor.. Üzerine gelen rakibini vuracak silahları sahaya sürüyor, gol şov yapıyor..

Fenerbahçe; hasbelkader öne geçtiği maçta bile yanlış hamleler sonucu puan kaybetmenin eşiğinden dönüyor.. Üstelik ikinci golün yenmesine neden olan oyuncu, Fenerbahçe’nin ikinci golünü atan oyuncunun yerine giren savunma ağırlıklı bir isim; Deniz Barış..

* * *

Salı gecesi Arsenal maçı var.. Fenerbahçe Arsenal’i yenebilir de çok kötü bir skorla yenilebilir de.. Ama Güiza’nın müthiş karşı koyuşu.. Sakat sakat oynayan Semih’in bir gol, bir asistlik mükemmel performansı bu takımı nereye kadar taşır bilinmez.

Dün gece top Semih’e gelmeden Bülent Yıldırım düdüğü çalsa bugün başka şeyler konuşuyor olacaktık.. Aragones’in "birkaç saniyesi" daha var artık..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI