"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Birisiyle birlikte mi olmalıyım

Rüyamın başını tam olarak hatırlamıyorum ama uyumadan önce şunu düşünüyordum: Biriyle ilk kez birlikte olsam, bunu anneme nasıl söylerim?

Rüyamda ise şunu gördüm; yakın arkadaşlarım Suna ve Ebru ile beraberdim. Suna’nın yanında kim vardı bilemiyorum, ama Ebru’nun yanında onun aşık olduğu kişi vardı. Benim yanımda da bana eskiden çıkma teklif eden, ama benim kabul etmediğim Orhan adında bir çocuk vardı.
Fakat rüyamda Orhan’ın çıkma teklifini kabul ediyorum. Ebru, Suna ve ben yanımızda sevgililerimizle çift olarak geziyoruz. Akşam oluyor, hava kararıyor. Ve bizler yanımızdaki erkeklerle birlikte olmak istiyoruz. Ama ben kararsız kalıyorum ve korkuyorum. Ancak arkadaşlarım hiç korkmuyor. Bana da korkmamı söylüyorlar.
Daha sonra ben Orhan’la tekrar öpüşüyorum. Sonra üstümü çıkarıyorum, o da çıkarıyor. Ama daha ilişkiye girmeden uyanıyorum. Bu rüya acaba benim gerçek hayatta onunla çıkmam gerektiğini mi gösteriyor? Ya da kendime başka bir sevgili mi bulmalıyım? Aslında Orhan’la çıkmayı da istemiyorum. Ben 15 yaşında bir kızım. Lütfen bana yardım edin.

Rumuz: Yaş 15

Yorum

Sevgili genç kardeşim, rüyan senin de belirttiğin gibi bugünlerde kafanı kurcalayan birisiyle birlikte olma konusu ile ilgili olarak oluşmuş. Rüyanın sana yolladığı hiçbir mesaj yok, hiç kimseyle birlikte olman gerekmiyor.
Sadece, senin kafandaki soru işaretleri rüyana yansımış. Daha 15 yaşındasın, ilişkiye girmek için çok erken.
Hayatının en önemli kararlarından birini verirken seni durduran şey korku değil, bu olay için çok küçük olduğunun bilincine varman olmalı. Önünde çok uzun yıllar var, önce üniversiteye gir, sonra da doğru insana rastlayacağın günü bekle. Çevrendeki arkadaşların benim söylediklerimin tersini iddia edebilirler, yönlendirmelerin etkisinde kalmamalısın. Sevgi ile kal.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI