Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Birinin işteki son diğerinin ilk günüydü

  Hürriyet Haber
  30 Ağustos 2006 - 01:03Son Güncelleme : 30 Ağustos 2006 - 01:03

  Patlamada yaşamını yitirenlerden İlter Avşar (18) ile İmran Arık’ın (19) aynı işyerinde çalıştıkları ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre terör, gençlerden işten ayrılmaya karar veren İlter’i son, yine işe alınan Arık’ı da ilk işgününde yakalamış. Kazım Özalp Caddesi’ndeki bir mağazada çalışan iki gençten Avşar’ın, işe o gün başlayan Arık’a, Atatürk Caddesi’ndeki deponun yerini göstermek istediği, tam Belediye İşhanı önüne geldiklerinde bombanın patladığı açıklandı.

  ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI

  Arık’ın Düdenbaşı Mahallesi’ndeki evinde haberin ardından feryatlar yükseldi. Bu yıl girdiği üniversite sınavını kazanan Arık, 3 ay boyunca önce bir akrabasının simit fırınında çalışmış, ancak bir süre sonra bir tanıdığı aracılığıyla kot mağazasındaki işi bulmuştu. Arık, önceki sabah müjdeli haberi ailesine bildirirken de "Çalışıp üniversite masraflarımı karşılayacağım. Çok sevinçliyim, ilk iş günüm umarım başarılı geçer" diyerek evden ayrılmıştı.

  İlter Avşar’ın, Kemer’de muhasebeci olan babası İrfan Avşar da oğlunun öldüğünü öğrenince gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun dün eve gelmemesi üzerine polise kayıp başvurusu yaptıklarını bildiren İrfan Avşar, "Patlamada kimliği belirsiz ceset olduğunu öğrenince başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çünkü eşim, dün oğlumu dershaneye kaydettirmek için kimliğini almıştı. İlter ölmeseydi, dün akşam iş çıkışında memleketimiz Adıyaman’a tatile gidecektik" dedi.

  Patlamada ölen üçüncü kişinin ise Şırnak nüfusuna kayıtlı emekli polis memuru Bakil Aykurt (54) olduğu açıklanmıştı.

  Patlamada ölen 19 yaşındaki İmran Arık ile 18 yaşındaki İlter Avşar’ın cenazeleri dün toprağa verildi. Emekli polis memuru 54 yaşındaki Bakil Aykurt’un cenazesi ise henüz ailesi tarafından alınmadı.

  BİR ŞÜPHELİ ARANIYOR

  Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün Belediye İşhanı önünde yaşanan patlamada yaralılar arasında bulunan ve ambulansla getirildiği Antalya Devlet Hastanesi Acil Servisi’nden çıkıp ortadan kaybolan bir kişiyi şüpheli olarak arıyor. Elinde kesikler bulunan ve adının "Olgun" olduğunu söyleyen 40 yaşlarındaki kişinin tedavisi yapılmadan hastaneden kaçmasını şüpheli gören polis, eşkal üzerinde çalışma başlattı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı