« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Birincilik Safter teknesinin

Türkiye’de ilk kez İstanbul Offshore Kulübü ve Powerboats&Yachts dergisi işbirliği ile organize edilen “ELİO Powerboat Rally” sonuçlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Toplam 9 teknenin start aldığı organizasyonda kazanan ise beş duraktan çektikleri kartlarla en yüksek puanı toplamayı başaran Safter Start Boat teknesi oldu. Anastasia Ağakay-Uluç Ağakay ve Şakir Ünal’dan ulaşan ekip toplam 75 puanla hem birincilik kupasının hem de Karun Jewellery tarafından hediye edilen pırlanta-safir kolyenin sahibi oldular.

İstanbul Offshore Kulübü organizasyonu ve Elio'nun sponsorluğuyla Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ELİO Powerboat Rally sabah  saat 11.00’de Ataköy  Elio Marina Park’dan verilen start ile başladı.

Elio Powerboat Rally’de start alan 9 ekip, beş duraktan (Ataköy-Marina, Tuzla-Dodo Balık, Sedef Adası-Elio Plaj, Tavşan Adası, Tarabya Big Chef’s) topladıkları kartlarla en yüksek puana ulaşmaya çalıştılar.

Yarışmada ikinci en yüksek puanı elde eden ekip ise 66 puanla Pufiş  teknesi oldu. Alpay Günaydın-Figen Gür ikilisinin ardından üçüncülüğü elde eden tekne ise İasminum oldu. Mehmet Şamnu-Alper Tavman-Aydın Samanlı-Melih Maluş ve Mine Kalpakçıoğlu’ndan oluşan İasminum takımı toplam 55 puanla üçüncülük kupasını elde etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz