« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Birincilik Reid'in

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Ladies Open turnuvasında birinciliği, İngiliz oyuncu Melissa Reid kazandı.

Hamit SEÇİL/ANTALYA DHA
SON GÜNCELLEME

Üç gün sonunda turnuvayı 3 eksik atışla kazanan Reid'in arkasından ikinciliği, Hollandalı sporcu Christel Boeljon ile Danimarka'dan Iben Tinning paylaştı.

Türk Hava Yolları sponsorluğunda düzenlenen, geçen perşembe günü Pro-Am turnuvasıyla başlayan ve üç gün boyunca yapılan müsabakaların ardından bugün yapılan final maçları, büyük çekişmeye sahne oldu. İkinci günün birincisi İngiliz Melissa Reid, finalde gösterdiği başarılı performansla toplamda 216 atış gerçekleştirip turnuvada ilk sırayı aldı. Hollandalı Christel Boeljon ile Danimarka'dan Iben Tinning ikinciliği paylaştı.

Yarışmalar sonrası düzenlenen ödül törenine, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve sponsor firmaların temsilcileri katıldı. Sponsor firmalara şilt takdim edilmesinin ardından dereceye giren sporculara madalyaları takıldı.

Yarışmanın şampiyonu Melissa Reid'e madalyasını AK Parti Milletvekili Çavuşoğlu verirken, THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu da şampiyon sporcuya kupasını taktim etti. İkinciliği paylaşan sporculara ise madalyasını THY Antalya Müdürü Ömer Durna taktı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu, THY'nin yarışmanın sponsorluğunu hiç düşünmeden kabul ettiğini belirterek, önümüzdeki süreçte golfe olan desteklerini devam ettireceklerini söyledi.

PASTASINI KESTİ

Ödül töreninin ardından İngiliz Reid, şampiyon için hazırlanan pastayı kesti. Yarışmayı kazanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Reid, iki yıl önce yine Antalya'da düzenlenen yarışa da katıldığını söyledi. Kazanmak için geldiğini belirten Reid, yarışmayı kazanacağına daha önceden inandığını kaydetti. Şampiyonada ikinciliği paylaşan sporcular Boeljon ve Tinning ise üç gün sonunda 218 atış yaparak eksi bir atışla yarışmayı bitirdi.

National Golf Club Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Göktuna, geçen yıl sponsor yokluğundan dolayı yarışmayı gerçekleştiremediklerini, önümüzdeki 3 yıl boyunca şampiyonanın devam edeceğini kaydetti. Göktuna, dereceye giren sporculara 100 bin Euro ödül dağıttıklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler