ADANA HABERLERİ

Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket

IHA
07.07.2015 - 10:37Son Güncelleme :

HSYK TARAFINDAN BİLİMSEL ÇALIŞMALARI VE MESLEKTEKİ BAŞARILARINDAN DOLAYI BİRİNCİ SINIF HAKİM-SAVCI STATÜSÜNE YÜKSELEN ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI TERÖR VE TEKNİK ORGANİZE SUÇLAR SORUŞTURMA BÜROSU CUMHURİYET BAŞSAVCISI HÜSEYİN ÖZATAŞ'A PLAKET VERİLDİ.

IHA

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından bilimsel çalışmaları ve meslekteki başarılarından dolayı birinci sınıf hakim-savcı statüsüne yükselen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Teknik Organize Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş’a düzenlenen törenle plaket verildi.
Törene Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan Vekili Adem Taşlı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ile Terör ve Teknik Organize Suçlar Bürosu’nda görev yapan Cumhuriyet Savcıları katıldı. Törende konuşan Başsavcı Ali Yeldan, 2802 sayılı Hakimler Savcılar Kanunu’nun 32’nci maddesine istinaden Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca 1’inci sınıfa ayrılan Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş’ı tebrik etti. Özataş’ın çalışmalarıyla örnek olduğunu belirten Başsavcı Yeldan, "Savcımız mesleğini hakkıyla, onuruyla, şerefiyle temsil etmektedir. Mesleğimize güç katan, bizlere her açıdan güven veren, çalışmasıyla, kişiliğiyle örnek olan bir arkadaşımız. Kendisiyle çalışmaktan dolayı mutlu olduğumu belirterek, savcımıza başarılarının devamını diliyorum" dedi.
HSYK BAŞKANVEKİLİNİN İMZASINI TAŞIYAN PLAKET VERİLDİ
Adana Adliyesi’nde görev yapmaktan çok mutlu olduğunu belirten Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş da, birinci sınıfa ayrılmasından dolayı onur ve gurur duyduğunu belirterek, kendisine bu plaketi layık gören HSYK’ya ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başsavcı Ali Yeldan, Adem Taşlı ile Sabri Beytorun, HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz’ın imzasını taşıyan plaketi Cumhuriyet Savcısı Özataş’a birlikte verdi.
Gaziantep’te 1981 yılında doğan ve 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Hüseyin Özataş, buradaki eğitimini 2003 yılında tamamladıktan sonra, stajını 2004-2005 yılları arasında Cumhuriyet Savcı adayı olarak Ankara’da yaptı. Vatani görevini İzmir ve İstanbul’da kısa dönem yapan Özataş, yüksek lisansını ‘Kamu Hukuku’ dalında Erzincan Üniversitesinde tamamladı. Sırasıyla Balıkesir-Bandırma, Kars - Selim, Gaziantep-İslahiye, Nizip, Gaziantep ve Osmaniye’de Cumhuriyet Savcılığı, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerini üstlendi. 10 Şubat 2015 tarihinden itibaren Adana Adliyesi’nde Terör ve Teknik Organize Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı görevini yerine getiren Özataş, evli ve 2 çocuk babası.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı