« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Birinci çinko

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

İlginç bir toplumuz... İlginç de oyunlarımız var... Bu sezon lig sanki ‘‘tombala oyunu’’ gibi. Her hafta bir takım çinko yapıyor. Tombalada 90 taş var. Maçlar da 90 dakika. Şampiyonluğa oynayan üç takım için 6 taş kaldı. Yani ilk 84 taş çekildi. Bu hafta da G.Saray çinko yaptı.

Sarı kırmızılılar bugün torbaya elini soktu. Bakalım kimler torbadan neler çekti? Başta Hagi, nefis bir futbol oynadı. Harika paslar attı, mücadele etti. Her taraftan da kaleyi yokladı. Bir de Okan vardı. Adeta savaşıyordu. Her yere de basıyordu. Tugay da orta sahada iyiydi. Hakan Şükür hücumda nefisti. Darbe üstüne darbe yiyordu. Hakem de buna göz yumuyordu. Filipescu'nun en kritik anda kırmızı kartla oyun dışı kalması affedilir gibi değil. Samsunspor'un golü ise bu şaşkınlık anında geldi. Suat da çok çalıştı. Popescu her zamanki gibi ileri geri giden adamdı. Sol kanatta Hakan Ünsal bir hayli tutuktu. Samsunspor oyuna asıldıkça asıldı. Daha önce yediği darbelerin telafisine çalışıyordu.

Şimdi ligde şampiyonluk için üç takım ve üç kart var. Galatasaray şimdilik birinci çinkiyo yaptı. İkinci çinko için bekliyorlar. Esas olan burada ‘‘tombala rampapa’’ demek.Bunları da Beğenebilirsiniz