NEVŞEHİR HABERLERİ

Birim amirlerine denetimli serbestlik uygulaması anlatıldı

DHA
29.03.2016 - 11:19Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/ NEVŞEHİR,(DHA)-TÜRKİYE’nin AB’ye geçiş süreci ile birlikte 2005 yılında uygulamaya konulan Denetimli Serbestlik Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak Nevşehir Belediyesi birim amir ve yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Meclis toplantı salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf  Kaya, Denetimli Serbestlik Kanunu  gereğince uygulama alanı kapsamındaki Nevşehir Belediyesi’nde,  söz konusu uygulamanın hedeflenen düzeyde gerçekleştirilmesi için bu tip toplantıların oldukça önem taşıdığına dikkat çekti.

Adalet Bakanlığı  Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Kaplan’ da 2005 yılında yürürlüğe giren Denetimli Serbestlik Kanunu gereğince, denetimli serbestlik uygulamasının yapıldığı Türkiye’de bulunan 137  merkezden biri olan Nevşehir’de,  kanunda öngörülen şekliyle halen 963 hükümlünün  yararlandığını belirtti.

Denetimli Serbestlik uygulamasının gerçekleştirildiği kamu kurumlarında bu çalışmalardan sorumlu birim yetkililerinin etkin bir eğitim hizmetinden yararlanmasının uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Birim amirlerine denetimli serbestlik uygulaması anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birim amirlerine denetimli serbestlik uygulaması anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı