"Ayşe Baykal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Baykal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Baykal

Birileri ihanet mi dedi?

TBMM'deki dört eski bakanla ilgili yapılan oylamada kabul oyu veren milletvekillerini "kabul oyu vermekle muhalefeti ve paralel yapıyı sevindirmeleri" sebebiyle hain ilan eden Sayın Tayyar'a ve Metiner'e sormak istiyorum;

Bizim düştüğümüz durum ne olacak? Biz kimi hain ilan edelim?

Dindar insanların hayal kırıklıkları ne olacak? “İşte oy verdiğiniz parti” diye dalga geçilen seçmene ihanetin bedelini kim ödeyecek?

En büyük ihanet AKP’ye oy veren insanlara yapılmıştır.

Her partinin içinde yanlış insanlar olabilir veya yanlış şeyler de yapılabilir. Ama ısrarla “davaya zarar verir” düşüncesiyle yanlışı savunmanın neresi doğrudur?

-“Ne yapalım? Egemen Bağış’ın dili sürçmüş” mü diyelim?

-“Zafer Çağlayan’ın saati pahalı ama taksitle almış” mı diyelim?

-TAPE’lerde konuşulan milyar dolarların izahını nasıl yapalım?

-İşe girmek isteyen gençlere; Allah, akrabaları koruyun (!) diyor, milletvekillerinin kabahati yok. Suç akraba olmayanların mı diyelim?

…..

Sayın Tayyar; "Sınırınızın ötesinde sandığınız düşmanlar, sarayınızın içinde farkında değilsiniz!" sözünün muhatabındaki düşmanlar “yanlışları söyleyenler veya arkasında durmayanlar değil, yapanlardır.”

Osmanlı tarihini iyi bilen herkes, kocaman bir imparatorluğun çöküş sebeplerini de bilmeli diye düşünüyorum.

İhanetin tanımını iyi yapmak gerek.

X