MERSİN HABERLERİ

"Birileri Düğmeye Bastı, Terör Yeniden Hortladı"

IHA
30 Temmuz 2015 - 17:00Son Güncelleme : 30 Temmuz 2015 - 17:01

YEREL HABERLER MERSİN

IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, son günlerde Türkiye’de meydana gelen terör olaylarıyla ilgili, birilerinin düğmeye basarak terörü yeniden hortlattığını ifade ederek, herkesi itidale davet etti.
Başkan Kocamaz, Türkeye’nin içinde bulunduğu kaos ortamıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Kocamaz açıklmasında, "Birileri yine düğmeye bastı, maalesef terör yeniden hortladı. Ülkemizin birlik ve beraberliğinden, kardeşliğinden, huzurundan, bütünlüğünden rahatsızlık duyan iç ve dış güçler yine terör sahnesinde yerini almaya başladı. Son günlerde meydana gelen bu menfur saldırılar tüm milletimizi olduğu kadar bizleri de derinden yaralamıştır. Milletimizin saf ve temiz duygularını istismar ederek parlamentoda da yer alan zat-ı muhteremlerin terörle bağlantılarını aleniyete döktüğü bir dönemde şehit haberleri ocaklara ateş düşürmeye ve analarımızın gözyaşlarını sele döndürmeye devam etmektedir. Bu ülkenin huzurunu, güvenini bozmaya, insanlarımız arasında kaos ve kargaşa oluşturarak milletimizi birbirine düşürmeye hiç kimsenin ya da zümrenin hakkı yoktur. Bu millet Türküyle Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle, Arabıyla, Alevisiyle Sünnisiyle bir bütündür ve dünya durdukça da böyle olacaktır" dedi.
Bölücü olmayan, birlikte yaşamaktan rahatsızlık duymayan, teröre bulaşmamış hiçbir Kürt ile bir problemleri olamayacağının altını çizen Kocamaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ayrıntılardan uzaklaşarak müştereklerimiz etrafında birleştiğimizde geçmişte neleri başardığımızı dünya alem görmüştür ve biliyordur. Dolayısıyla 7 Haziran seçimleri sonuçlarından akıllarınca kendilerine pay çıkaran ve huzuru bozmaya yönelik şımarık davranışlarda bulunan hiç kimseyi bu millet affetmeyecektir. Bu itibarla şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı dilerken, bu ülkeyi yönetenler için de Yüce Allah’tan akıl sağlığı, izan ve sorumsuz davranışlardan uzak bir tavır sergilemelerini niyaz ediyorum. Son üç yıldır verilen tavizlerle gelinen nokta maalesef şu içerisinde bulunduğumuz kaos ortamıdır. Bu ortamdan uzaklaşmaya yönelik atılacak her sorumlu adım aziz milletimizin ülkeyi yönetenlerden en önemli ve en öncelikli beklentisidir. Bu işin daha fazla aksatılmadan, safsatılmadan çözüme kavuşturulması da en büyük beklentimizdir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden "Birileri Düğmeye Bastı, Terör Yeniden Hortladı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Birileri Düğmeye Bastı, Terör Yeniden Hortladı" haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   19:58
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı