Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Birileri çözüm sürecini sabote etmek istiyor

  Hakime TORUN / ANKARA (DHA)
  29.06.2013 - 06:53 | Son Güncelleme: 29.06.2013 - 08:57

  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Lice'de yaşanan olaylara ilişkin konuştu.

  Lice'de yaşananların üzüntü verici olduğunu söyleyen Çelik, " Hepimizi çok üzdü. Lice'den beni arayan akrabaları olan birisi, güvendiğim birisi olayı anlattı. Olay sırasında, molotof koktyli atılıyor. Asker havaya ateş ediyor. Eylemciye rahmet diliyorum. Birileri çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyor. Çözüm süreci başladığından beri aşağı yukarı 17 olay var. Bizim tahminimiz PKK'nın kontrol edemediği çözüm sürecine karşı olan gruplar vaya başka gruplar olabilir. Bunlar PKK'lı ise akla zarar. Diyarbakır'da 15 karakolun yenilenmesine karar verilmiştir. İhtiyaç halinde yeni bir karakol yapılabilir. Eğer orada bir kasıt söz konusu ise çavuş, er olabilir. Kasıt varsa, bile bile bir yanlış varsa kimsenin yanlış yapma imtiyazı yoktur. BDPli arkadaşlara sesleniyorum; teşkilatlarına sağ duyu çağrısında bulunmasını umuyorum. Sokağa çıkma çağrılarının doğru olmamasını umut ediyorum. Çözüm sürecine zarar verir. Ak Parti'ye zarar verdiklerini düşünüyorlar kendi geleceğimize ve çocuklarımızın geleceğine zarar veriyoruz" diye konuştu.
  Haber Türk televizyonunda konuya ilişkin bilgi veren Çelik, sağduyu çağrısı yaparak, "Hepimiz aynı gemideyiz. Çözüm sürecinin direnmesi gerekir. Çözüm süreci direnmezse kan ve kin direnecektir" dedi.

  EFSANE SLOGANLI ÇAĞRI

  Gezi Parkı eylemleriyle hafızalara kazınan efsanevi sloganına hükümet kayıtsız kalmadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik sloganı Twiter'da kullanarak bir hashtag açıp, "Biz de #DirenÇözüm diyoruz" ifadesini kullandı.

  Birileri çözüm sürecini sabote etmek istiyor
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı