« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biri yalan söylüyor

Eskişehirspor’un kaçak golcüsü, “Rıza Çalımbay beni Beşiktaş maçında bilerek oynatmadı” dedi. Çalımbay ise, “Sakattı, Eskişehir’de bile yoktu” karşılığını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ESKİŞEHİRSPOR’un kaçak futbolcusu Souleymane Youla, hurriyet.com.tr’ye konuştu, ortalık karıştı. Kadro dışı bırakıldıktan sonra kenti terk edip Fransa’ya giden golcü futbolcu,“Beni Beşiktaş maçında bilerek oynatmadı” dediği teknik direktör Rıza Çalımbay’ı sahtekarlıkla suçladı. Youla, hurriyet.com.tr’ye şunları söyledi:
O bir sahtekar
“Diyarbakırspor maçında golleri kaçırdıktan sonra iyice bunalıma girdim. Rıza Çalımbay’ın maçtan sonra (Youla’yı isteyen takım yok. Keşke olsa da versek) yönündeki açıklamalarını duyunca iyice moralim bozuldu.
Rıza Hoca tam bir sahtekar. Bir daha kesinlikle o adamla çalışmam. Yönetim de onun gibi. Rıza hocayla konuşuyorsun başka şey söylüyor, yönetim ile konuşuyorsun başka şey söylüyor. Hepsi benim arkamdan konuşuyor. Çalımbay, kulüp başkanı Halil Ünal için ‘başkan değil tam bir yalancı’ dedi. Sürekli başkanın arkasından konuşuyor.
‘Defol git’ dedi
Beşiktaş’a 1-0 kaybettiğimiz maçtan önce Rıza Hoca ile tartıştık. Bana ‘defol buradan, sana ihtiyacım yok’ dedi. Beşiktaş maçı öncesi bana bunları söylüyor sonra da Antalyaspor maçından önce de diyor ki ‘sana ihtiyacım var.’ O büyük maçta bana ihtiyacı yoktu da bu maçta mı var? Hiçbir şey anlayamadım.”
Sözümün arkasındayım
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, iddialar sonrasında bir açıklama yaptı ve Gineli oyuncuyu mahkemeye vereceğini söyledi. Bunun üzerine hurriyet.com.tr, Youla’ya bir kez daha ulaştı ve sözlerinin arkasında olup olmadığını sordu. Gineli futbolcu, “Bütün söylediklerimin arkasındayım” dedi.

Bana ve camiaya ihanet etti

“Youla’nın söylediklerinin hepsi yalan. Kendisine güvendim, hep yanımda götürdüm. Ancak o bana ve Eskişehirspor’a ihanet etti.”

ESKİŞEHİRSPOR Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendisine ağır suçlamalarda bulunan Youla’nın iddiaları için “hepsi yalan” derken Gineli futbolcuyu camiaya ihanet etmekle suçladı.
Youla’nın “Beni Beşiktaş maçında bilerek oynatmadı” şeklindeki sözlerine büyük tepki gösteren Çalımbay, “Niye oynatmayayım ki? Beşiktaş maçları benim her zaman kazanmak istediğim maçlardır. Youla o hafta sakattı. Beşiktaş maçının öncesinde ve sonrasında Eskişehir’de bile yoktu” dedi.
Sakatlığı yoktu
“Youla yalan söylüyor. Eskişehirspor camiasına ihanet etmiştir” diyen Çalımbay, şöyle devam etti: “Youla, sakat olmadığı halde sağlık problemlerini mazeret göstererek takımını yalnız bıraktı. Antalya’ya forvetsiz geldik.
Onu Beşiktaş’a götürdüm. Ardından Eskişehir’e getirdim. Kendisine hep güvendim ama o bana ve takımına ihanet etti. Kendisine hakaret davası açacağım.”

Beş kuruş alacağı yok

YOULA’nın Eskişehirspor’dan beş kuruş alacağı yok. Takımda en fazla parayı alan da kendisidir. Kimseyi suçlamaya da hakkı yok.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler