Gündem Haberleri

  Biri duyguların biri tekniğin sesi

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL müziğin ünlülerinin vazgeçemediği turne duraklarından biri olmayı sürdürüyor. Şimdi sırada müzik eleştirmenlerinin 'yaşayan en büyük gitarist' olarak tanımladığı Jose Feliciano ile ünlü Alan Parsons Project grubu var.

  Her ikisi de Yapı Kredi Sanat Festivali 2000'in konuğu olan bu ünlülerden ilk olarak Jose Feliciano müzikseverlerle buluşacak. Bugüne kadar çok sayıda Grammy Ödülü kazanan Feliciano, 1 ve 2 Haziran'da Açıkhava Tiyatrosu'nda iki konser verecek. Sanatçı, Light My Fire, Che Sera, Feliz Navidad gibi pek çok şarkıya imzasını attı. Fargo'nun da aralarında bulunduğu sinema ve televizyon filmlerinde rol aldı.

  Müzik dünyasında elektronik seslerin kullanılmasında öncülük eden Alan Parsons Band ise 3 Haziran'da yine Açıkhava Tiyatrosu'nda bir konser verecek. Pink Floyd'un Dark Side of The Moon albümünün ses mühendisi olan Alan Parsons'un Alan Parsons Project adıyla kurduğu topluluk zaman içinde adını Alan Parsons Band olarak değiştirdi.

  Geçen yılın eylül ayında The Time Machine adlı albümlerini piyasaya çıkaran grubun, daha önce çıkardığı Tales of Mystery and Imagination, I Robot, Pyramid, Eve, Vulture Culture gibi albümleri de bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı