Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bireysel başarımız ortada

Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü Sabri Sadıklar'ı ziyaret etti.

A.A
SON GÜNCELLEME
Sadıklar, ziyarette yaptığı konuşmada, cimnastikte milli takım düzeyinde İzmir'in verdiği sporcu sayısının her geçen gün arttığını belirterek, “Bireysel olarak da başarılarımız ortada, amacımız İzmir'i cimnastikte merkez yapmak. Antrenörlerimizin desteğinde sporcularımızın bu hedefi gerçekleştirecek kalitede görüyoruz. Federasyonumuz, cimnastiğin her dalında ilimize ayrı bir ilgi göstermektedir. Kendileri ile ortak çalışmalarımız devam ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz” dedi.

Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel ise İzmir'in altyapısı, tesis imkanları ve antrenör kalitesi açısından cimnastikte en fazla sporcu yetiştiren illerden biri olduğunu söyledi.

İzmir'de devam eden 1. Etap Kulüplerarası Trambolin Yarışması ile 1. Etap Ritmik Cimnastik Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Yarışmasının önemine dikkati çeken Örsel, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Örsel, İzmirli sporcu Ferhat Arıcan'ın İngiltere'de düzenlenen Avrupa Gençler Artistik Cimnastik Şampiyonasında 13. gelerek Ağustos ayında Singapur'da düzenlenecek 2010 Dünya Gençlik Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandığını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz