ŞANLIURFA HABERLERİ

Birecik Devlet Hastanesi’nde Yangın Eğitimi Ve Anne Sütü Semineri

IHA
15.10.2015 - 18:50Son Güncelleme : 15.10.2015 - 18:51

BİRECİKTE YANGIN EĞİTİMİ

IHA

Birecik Devlet Hastanesi personellerine yangın eğitimi verilirken. anne sütünün önemi anlatıldı.
Şanlıurfa Birecik Devlet Hastanesinde görev yapan tüm personele yangın halinde yapılması gereken söndürme işlemi ve anne sütünün önemine ilişkin eğitim verildi. Birecik Devlet Hastanesi Mali İdari hizmetler Müdür Yardımcısı Ferit Toy, “Hastanemizde tüm personellerimize hastane afet planı tedbirleri ile yangın halinde gereken söndürme, kurtarma, tahliye usullerini öğrenmek ve masa başı tatbikatı konusunda tüm eğitimlerimizi verdik olası her türlü durumda tüm personellerimizin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesini sağladık” dedi.
ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ
Birecik Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Feride Şahin tarafından 1-7 Ekim tarihleri Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında, hastane personeline yönelik anne sütünün önemine ilişkin eğitim verildi. Şahin, anne sütünün çok önemli bir besin olduğunu, doğumdan sonraki ilk 6 ayda bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti. Şahin, “Yeni doğan bebekler mümkünse doğumdan sonraki ilk 30 dakika içinde emzirilmeli. Sonraki zamanlarda emzirme sıklığı ve süresini bebek belirlemeli, istedikçe emzirilmeli. Anne sütü özel içeriği ile hastalıklardan korur, bağışıklık sisteminin gelişmesini kolaylaştırır. Anne sütü alan bebeklerde zatürre, orta kulak iltihabı, menenjit, ishal gibi bulaşıcı hastalıklar ile atopik egzema gibi alerjik hastalıklar daha az görülür veya daha hafif seyreder” dedi.
"EMZİRMEK KANSERLERDEN KORUYOR"
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Feride Şahin, anne sütünün bebek için faydalarının yanı sıra anneyi de kanser hastalıklarından koruduğunu ifade etti.Şahin, “Pişik, gaz sancısı ve kabızlık daha az görülür. Anne sütü alanlarda zihinsel gelişim daha iyi olur. İçerdiği büyüme faktörleri nedeniyle başta sindirim ve solunum sistemi olmak üzere birçok organ sisteminin büyüme ve gelişmesini destekler. Bebeğin su ihtiyacını karşılar. Anne ile çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirir. Emziren annede doğum sonrası görülen kanamalar daha çabuk kesilir, rahmin toparlanıp eski halini alması kolaylaşır. Emziren kadınlarda meme kanseri, yumurtalık kanseri, kansızlık, annelik depresyonu, idrar yolu iltihabı, menopoz sonrası kemik erimesi daha az görülür” dedi. Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi İbrahim Halil Hüdaverdi Keşküş ise, "Hastanemizde tüm personellerimize verilen eğitimler konusunda özellikle katılımın sağlanması ve bilinçlenmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiğinden dolayı teşekkür ederim. Bu tür eğitimlerin sadece hastane personelimize değil, tüm vatandaşlarımızın bilgilendirilmeleri konusunda ilgili personellerimize talimatları veriyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Birecik Devlet Hastanesi’nde Yangın Eğitimi Ve Anne Sütü Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 18 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Birecik Devlet Hastanesi’nde Yangın Eğitimi Ve Anne Sütü Semineri haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı