« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bird: Güncellemeleri değerlendirmek için henüz erken

Mercedes test pilotu Sam Bird, Mercedes'in güncellemelerle birlikte yaptığı testin ilk gününün ardından, arabanın performansı hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, yeni Coanda-etkili egzozu denyen Mercedes, sonra da yenilenmiş D-DRS sistemini test etmişti.

95 tur tamamlayan ancak pistteki ü pilot arasında en yavaş tur zamanını elde eden Bird, takımın yeni parçalardan performans elde etmek değil, veri toplamaya yoğunlaştığını ifade etti.

İngiliz pilot, henüz güncellemenin nasıl çalıştığını değerlendirmek için çok erken olduğunu vurguladı.

"Henüz çok erken. İlk gündü ve parçaları veri toplamak için kullandık. Çarşamba günü belki daha performans odaklı bir sürüş gerçekleştirebiliriz. Ne kadar çabuk, o kadar iyi."

Bird, takımın güncellemeyi Singapur'da kullanıp kullanmamasının da, bugünkü testin ardından verilebilecek bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

"Bu sorunun bugün (Salı) cevaplanacağını sanmıyorum. Bu soru ancak Çarşamba akşamı cevaplanabilir. Ancak her şey çok iyiydi. Çok mutluyum. Bütün turları sorunsuz tamamladım. Performans seviyesinin iyi olduğunu düşünüyorum. İyi sürdüğümü düşünüyorum. Yeniden kokpite dönmek güzeldi."


Bunları da Beğenebilirsiniz