« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biraz ordan biraz burdan

Son dönemlerde futboldan, basketboldan çok şike iddiaları konuşulur oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu nedenledir ki; liderin son haftaya kalışı ve kimin lider bitireceği çok fazla heyecan vermedi.En azından kendi adıma..

Bu sayfalarda her zaman yazdığım ve paylaştığım gibi sporun sahalarda yapılmasını sonuna kadar savunan bir sporsever olarak - gelmiş geçmiş en büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi – sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.

Ama bu üç şartı yerine getirecek bir sporcuyu bulmak gitgide zorlaşmaya başladı, sanki samanlıkta iğne aramak gibi..

 

Bu haftasonu oynanan maçlara gelince; liderin kim olacağının belli olması bu hafta oynanacak maçlara bağlıydı. Öyle de oldu ve baştan aşağı bir değişiklik yaşandı.

Şerife Çaldenk yazıyor

 

Geçen haftadan bu haftaya lider olarak giriş yapan Kayserispor sürpriz bir şekilde Antalyaspor’a üç puanı bıraktı ve bıraktığı üç puanla da liderlik koltuğunu önce Beşiktaş’ı yenen Bursa’ya, daha sonra Gençlerbirliğini yenen Galatasaray’a, son olarak da Fenerbahçeli taraftarların yürekleri ağzında izlediği ilk yarının son akşamındaki Trabzon’da oynanan maçı alanFenerbahçe’ye bıraktı.

 

Liderin belli olduğu maçın geneline bakarsak eğer; Fenerbahçe’nin genel bir üstünlüğünün olduğunu söyleyebiliriz. Buna da şaşırmamak elde değil tabi; çünkü Trabzon’un daha zorlu bir rakip olacağını düşünüyordu herkes. Ama anlaşılan Şenol Hoca geldikten sonra gözle görülür bir ivme yakalamış olan Trabzon’un biraz daha toparlanmaya ihtiyacı var.

 

Yazının başına dönmek gerekirse eğer; konu tabi ki Kazım Kazım’a gelecektir.

Çünkü kariyerinin bu kadar başında, bu kadar problem yaşamış ve yaşatmış bir sporcunun kariyeri nereye kadar gidebilir.

Hergün acaba başka be haber alacağız diye merakla bekler olduk.

Bir futbolcunun maç içerisinde küfür etmesi ne kadar kötü ise, onun hakeme küfür ederek maçtan atılması ve - sayısını hatırlamıyorum – bilmem kaç maç cezası alması ondan kat be kat kötüdür.

Daha neler, neler...

Ve bu futbolcunun adı bir de şike iddialarının içinde yer alıyor. Belki iftira ama bir kişinin üzerinde bu kadar kara bulut bir anda olabilir mi? Sütten çıkma ak kaşık olması mümkün mü?

Rehabilite mi etmek gerekiyor, yoksa kökten mi halletmek gerekiyor, burada asıl görev yöneticilerin üzerine düşüyor. Futbolcuların yaptıklarının üzerini örtmek değil tabi ki bu görev, Türk futbolunun – tabi ki generl olarak sporun – aldığı yarayı tedavi etmektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz