« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Biraz insaf edin

Düşünmeden vuruyorlar. Yeni bir takım olduğumuzu unutuyorlar. Arnavutluk maçında oynayan kadroda Dünya üçüncüsü takımdan sadece üç futbolcu var. Birçoğumuz ilk kez bir arada oynadı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Fatih ve Necati bu yüzden uyumsuzdu. Yorumcular, bütün bunları gözardı edip, acımasızca eleştiriyorlar. Eleştiriye her zaman açığız ama, her şeyin bir sınırı var. Biz çok iyi bir takımız ve bunu da zamanla herkese göstereceğiz. Birazcık sabır istiyoruz.

HER galibiyet sonrasında şenlenen, duvarların kahkaha sesleriyle çınladığı Milli Takım soyunma odasında, Arnavutluk maçı sonrası bu görüntülerden eser yoktu. Hiç kimse sevinmiyordu. Herkesin yüzünde, bir görevi yerine getirmenin verdiği mutlu ifade vardı, o kadar. Bütün futbolcuların aklı fikri hala Arnavutluk maçındaydı. Soyunma odasında giyinirken, bir yandan da oyunun analizini yaptılar. Birbirlerine hatalarını anlatan milliler, zaman zaman da özeleştiride bulunuyordu. Hamit Altıntop, maçın ikinci yarısında kaçırdığı gol pozisyonunu şu sözlerle anlattı:

Sol ayağımla vurmalıydım

"O pozisyonu hiç unutamıyorum. Nasıl kaçırdığımı ben de anlayamadım. Sol ayağımla vurmam gerekirken sağla vurunca böyle oldu. Üzüntüden kahroldum. Kendi kendimi yedim."

Milliler, kendilerini otele götüren otobüste de maçı konuşmaya devam etti. Yine hiç kimsede sevinçten eser yoktu. Bir ara otobüsün radyosunda çalınan bir şarkıya topluca eşlik eden oyuncularımız, şarkı bittikten sonra tekrar sohbete koyuldu.

Keyifleri kaçtı

Ertesi sabah gazeteleri okuyunca oyuncularımızın keyfi kaçtı. Hemen hemen bütün yorumcuların Milli Takımımız'ı yerden yere vurması, hepsini oldukça üzdü. Eleştirilerin insafsızlığında yakınan oyuncularımız, bu konudaki şikayetlerini şöyle dile getirdi:

"Düşünmeden vuruyorlar. Yeni bir takım olduğumuzu unutuyorlar. Arnavutluk maçında oynayan kadroda Dünya üçüncüsü takımdan sadece üç futbolcu var. Onu bırakın, bundan önceki Ukrayna maçından altı futbolcu Arnavutluk karşısında oynamadı. Birçok futbolcu ilk kez bir arada oynadı. Fatih ve Necati bu yüzden uyumsuzdu. Koray, ilk defa 11'de oynadığı için takıma alışamadı, çok geride kaldı. Yıldıray ve Emre, uzun süredir bir arada oynamadıkları için tempo yapamadı. Ayrıca Hamit de ilk defa 11'de forma giydi. Yorumcular, bütün bunları gözardı edip, acımasızca, gereksiz yere eleştiriyorlar. Biz eleştiriye her zaman açığız ama, her şeyin bir sınırı var. Bu kadar da insafsızlık olmaz ki. Biz çok iyi bir takımız. Alacağımız sonuçlarla bunu herkese göstereceğiz. Biz sadece birazcık sabır göstermelerini, zaman tanımalarını istiyoruz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz