Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Biraz çaba, çokça sevgi

HERKES susamıştı futbola... Intertoto maçı da olsa, sezonun açılış karşılaşmasıydı Karadeniz Fırtınası için... Hedefi kazanmaktı Trabzonspor’un... Hem de gol yemeden, en az iki farkla...

Arnavut rakip zayıf görünse de iki sezon önce yaşanan Rum Anorthosis Famagusta faciası hala akıllardaydı. Üstelik bir Hırvat takımını eleyen Vllaznia’yı ciddiye almak gerekiyordu.

İlk 12 dakikadaki üç kaydadeğer ataktan, sonuncusu golle sonuçlandı. Ceyhun’un uzun tacı, Ersen’in kafasından Trabzonspor’un yeni sezondaki ilk resmi golü olarak kayıtlara geçti.

Turun habercisiydi

Gol sonrası, biraz hareketlendi Vllaznia... Trabzon kendi yarı alanına çekilip rakibi bekledi. "Üzerime gelsin de biraz defans çalışayım" diye. Arnavutlar, gol hevesiyle saldırırken Ceyhun’dan müthiş güzel bir gol geldi. 33. dakikada bir sağa bir sola çekti, üzerinden aşan topun filelere gidişini en yakından izleyen biletsiz seyirci, kaleci Grimaj idi. 39. dakikada Çağdaş’ın 30 metreden attığı frikik golü, turun habercisi gibiydi.

İlk yarıyı 3-0 önde kapatan Trabzonspor, gecenin yıldızı Ceyhun’un 50. dakikadaki mükemmel asistine yeni transfer Serkan’ın plasesiyle 4-0’ı yakaladı. 57. dakikada Ceyhun üçüncü asistini yaparken, Ersen’den klas golüyle 5’ledi. Bitime iki dakika kala Ömer Rıza, sağ çaprazdan final golünü atıp, skoru yarım düzineye tamamladı.

Belki rakip, pek zorlu değildi. Belki tur, zor gibi görünüp ilk maçta kolay bitti.

Ve belki aradaki klas farkı, zaten sahadaki farka yeterdi... Ancak kesin bir gerçek vardı ki, Trabzonlu artık ciddi bir başarı istiyordu. Bu başarı, 24 yaşına gelen genç insanların hiç yaşamadığı şampiyonluktu. Ve başarı için biraz daha çaba, çokça da sevgi gerekiyordu...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI