ADIYAMAN HABERLERİ

Biraralık Ortaokulu Yeni Yerinde Normal Eğitime Geçti

IHA
06.10.2015 - 18:47Son Güncelleme :

BİRARALIK ORTAOKULU YENİ YERİNDE DÜZENLENEN TÖREN İLE EĞİTİME BAŞLADI

IHA

Adıyaman’ın en eski okullarından birisi olan 1 Aralık Ortaokulu yeni yerinde tekli eğitime başladı.
Adıyaman Merkez 1 Aralık Ortaokulu 800 öğrencisiyle yeni yerinde düzenlenen tören ile normal eğitime geçti. Daha önceden ikili eğitim veren okul 2015-2016 eğitim öğretim yılında tekli eğitime geçti.
1 Aralık Ortaokulu daha önceden Eskisaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski Kız Meslek Lisesi) olarak kullanılan binada eğitim öğretime devam edecek.
Düzenlen törene Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Şube Müdürü Mustafa Yetiş, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.
Okul Müdürü Abdurrahman Yakut, yaptığı açılış konuşmasında “Bundan sonra çocuklarımız çok erken saatte okula gelip çok geç saatte okuldan dönmeyecektir. Normal eğitimle öğrencilerimizin ve velilerimizin daha da memnun olacağı bir sisteme geçiş yaptığımızı, inşallah okulumuzun eğitim çıtasının da daha yükselteceğiz. Kız Meslek Lisesi binasının tahsisi konusunda önümüzü açan Milli Eğitim Müdürümüze, yetkililere ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ise konuşmasında, “Eskisaray Kız Meslek Lisesine ait binanın 1 Aralık Ortaokulu’na tahsisinin yapılması için çok çaba sarf edildi. İnşallah hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz bundan memnuniyet duyacaktır. Bu geçişle birlikte yer sıkıntısı olmayacağından normal eğitime geçiş yapılmıştır. Sabah grubu öğrencilerimiz çok erken saatlerde okula gelmek zorunda kalmayacak ve yine öğle grubu gelmekte olan öğrencilerimizde çok geç saatlerde karanlıkta eve dönüş yapmak zorunda kalmayacaklardır. Bu durumdan hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz memnuniyet duyacaktır" dedi.
Konuşmasının devamında velilere de seslenerek "Çocuklarımıza sahip çıkalım, onları gerek evde gerekse okulda takip edelim. Onları güzel ahlakla ahlaklandıralım. Kötü alışkanlıklara karşı ve vatanına milletine yararlı bir birey olarak yetişmeleri için bizler Milli Eğitim olarak tüm çabamızla çalışıyoruz. Sizlerde veli olarak üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmelisiniz. Onlara doğruyu ve yanlışı ayırt edecek bilinci vermelisiniz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Biraralık Ortaokulu Yeni Yerinde Normal Eğitime Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 18 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Biraralık Ortaokulu Yeni Yerinde Normal Eğitime Geçti haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:28
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı