"Melda Narmanlı Çimen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Melda Narmanlı Çimen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Melda Narmanlı Çimen

Bırak günışığı içeri girsin

Gezi Parkı’ndaki kitaplık ve renkli çadır görüntüleri, doğada geçen bir hayatın yaratıcı çözümleri nasıl tetikleyebileceğini hatırlattı.

Ağaç evler

Cesaretin, özgürlüğün ve doğayla bir bütün haline gelmenin zirvesi sayılabilecek ağaç-evler, bugün hem en ilkel halleri hem de modernize edilmiş yeni tasarımlarıyla yeniden gündemde.

Çingene hayatı

Çingene kültürünün önemli parçası olan insancıl, rengârenk ve kuralsız yaşam tarzı, hem modaya hem dekorasyona ilham kaynağı olarak bu günlere ulaşmış.

Karavanda yaşam

10 metrekarede harikalar yaratmanın diğer adı olan karavanlar, aslında dar alanlardan optimum yarar sağlamak için gereken fikirlerle dolu. Hava müsait olduğunda önünde küçük bir oturma alanı oluşturarak bahçedeymiş havası yaratabilme imkânı ve yan yana dizili karavanlar arasındaki komşuluk ilişkileri de cabası...

Glamping

‘Glamping’in anlamı, konforunuzun hiç bozulmayacağı lüks çadırlarda kamp yapmak. Özellikle Afrika ve Amerika’nın bazı bölgelerinde yeni bir konaklama şekli...

Otağlar

Osmanlı’da padişah çadırları olarak en önemli savaş sembollerinden biri olmuş otağlar, bugün ekolojik turizm kapsamında sunulan turların konaklama mekânı...

Hippi stili

1960’ların özgürlükçü hareketi zamana yorumlanırken, felsefe; popülariteden arınıp, doğanın dengesiyle uyumlu bir yaşam sürmek. Renk patlamaları gülümsetiyor.

Çadır hayatı

Her çocuğun odasında bir dönem küçük bir çadır kuruludur; onun içinde küçük dünyasını yaratmak gibisi yoktur. Çadırlar, bugün de özgür düşüncenin sembollerinden biri oldu.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI