Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir zamanlar memurdu, artık ‘Sultan Hazretleri’nin oğlu’

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 2012 - 09:45Son Güncelleme : 24 Eylül 2012 - 09:45

  Güneydoğu Asya ülkesi Brunei’de, dünyanın en zengin adamlarından olan Sultan Hassanal Bolkiah’ın kızı Hajah Hafizah Sururul Bolkiah’ın lüks düğün merasimi devam ediyor.

  Prenses Sururul Bolkiah, kendisinden üç yaş küçük olan ve Başbakanlıkta memur olarak görev yapan Pengiran Haji Muhammad Ruzaini (29) ile geçen perşembe günü evlenmişti. Çift, dün ise altınlarla kaplı sarayın 1700 kişilik bir salonunda, geleneksel törenle kraliyet ailesinin karşısına çıktı. Tayland Başbakanı Yingluck Şinavatra, Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino ve Kamboçya Başbakanı Hun Sen’in de katıldığı törende, Sultan, damadın elini gelinin kafasına koyarak çiftin evliliğini kutsadı. Memur damata, törende, “Sultan Hazretleri’nin Oğlu” anlamına gelen “Yang Amat Mulia Pengiran Anak” unvanı verildi. 20 dakika süren tören, imamların dualarının ardından sona erdi.

  Brunei’yi 600 yıldır yöneten ailenin üyesi olan Hassanal Bolkiah’ın 20 milyar dolarlık serveti, ülkenin petrol rezervlerine dayanıyor.

  GÖRKEMLİ DÜĞÜNDEN KARELER

  Maliyet 20 milyon dolar

  Bir hafta boyunca süren düğün kutlamalarının 20 milyon dolara mal olduğu tahmin ediliyor. Prenses Hafizah, Sultan ile  Kraliçe Saliha’nın beşinci çocuğu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı