Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir zamanlar artistti

<B>S</B>osyetenin en alımlı kadınlarından biri olan Ahu Tuğbay’ın, bir zamanlar Yeşilçam’da oyunculuğunu kanıtlamaya çalıştığını biliyor muydunuz?

70’li yıllarda çekilen, başrolleri Ediz Hun, Gülşen Bubikoğlu ve Bülent Kayabaş’ın paylaştığı ‘100 Lirayla Evlenilmez’ adlı filmde rol alan Tuğbay, bu hevesten çabuk geçmiş. Kızı Yasemin Kozanoğlu ise onun bıraktığı yerden yola devam edecek gibi... Kozanoğlu, yakında kendi hayatından izler taşıyan bir filmde ‘Rüzgar’ adlı çılgın bir kızı canlandıracak.

Gecelere yön verecekler

Barış Manço’nun oğlu Doğukan ile yaşadığı ilişkiyle adını duyuran Iraz Gökçeören, gece hayatına el attı. Gökçeören, bundan böyle arkadaşı Mert Polat’la Süzer Plaza’nın altındaki A+Plus’ta özel partiler düzenleyecek. İlk sınav ise yarın gece... Her perşembe tekrarlanacak olan, özel müşterilerin alınacağı, perküsyon gösterilerinin yapılacağı bu partilerin mekana yeni bir soluk getireceği inancında ikili...

Stres atıyor

Irak’ta kaçırılıp 500 bin dolar fidye karşılığında serbest bırakılan Kahraman Sadıkoğlu, geçtiğimiz haftayı Londra’da geçirmişti. 49 yıllığına Japonlardan kiraladığı Atatürk’ün yatı Savarona’da dinlenen Sadıkoğlu, önceki akşam ise Şişli’deki Nicci Restaurant’ta verilen bir davette çıktı karşımıza... Nihal-Mehmet Cansun çiftinin davetinde dostlarıyla bir araya gelen işadamı, yaşadıklarını merak eden yakınlarına anlattı bıkıp usanmadan...

Aile bir arada

Ayşegül-Ömer Dinçkök çifti, geçtiğimiz gece Tarabya’daki Kıyı Restaurant’ta rakı-balık keyfi yaptı. Onlara Ömer Bey’in ağabeyi Ali Dinçkök ile bir kız arkadaşı da eşlik etti yemekte... Çıkışta son derece rahat görünen ve mekanda yedikleri deniz mahsüllerinin tadını anlata anlata bitiremeyen Ayşegül ve Ömer Dinçkök’ün aksine, Ali Bey ile kız arkadaşı birlikte görüntülenmemek için büyük çaba gösterdi.

Aranan dadı bulunamadı

Kurye Net’in sahibi Haluk Berdan’ın eşi Deniz Hanım, şu sıralar cemiyet hayatının en popüler simalarından... Hemen her davette boy gösteren, açılışları ve galaları kaçırmayan Deniz Hanım, geçtiğimiz ay eşiyle İsviçre’ye gitmişti. Amaçları hem tatil yapıp hem de çocukları için iyi bir dadı bulmaktı. Ancak arayış yine sonuçsuz kaldı. İstanbul’da olduğu gibi, orada da görüştükleri kişilerde hep bir kusur bulan Berdanlar’ın dadı arayışları sürüyor özetle...

Yeni gelin çok seviliyor

Tansa Mermerci Ekşioğlu, eşi Can Ekşioğlu’nun ailesine kendini sevdirdi. Can Bey’in anne-babası Süren-Uğur Ekşioğlu çifti, Tansa’yı ne kadar sevdiklerini her ortamda dile getiriyor. Geçtiğimiz gece de onun tasarladığı takıların sunulduğu defileyi izleyen çift, gelinlerine bir kez daha tam not verdi.

İnci kemerli kadın

Anadolu yakasındaki Körfez Restaurant’ın sahibi Cem Salur’un eşi Nalan Hanım, aynı zamanda Crema Organizasyon Şirketi’nin de sahibi. Geçtiğimiz gece Ulus 29’daki bir davette rastladığım Nalan Salur, kırmızı bluzu ve aynı renkteki çizmeleriyle sportifbir şıklık sergiliyordu. Blue jean pantolonuna taktığı inci kemer ise hemcinslerinin epey ilgisini çekti.

Kilolarla savaşıyor

Pınar Altuğ, bir dönem haftanın üç günü Etiler’deki Alkent Hillside Spor Merkezi’ne gidiyordu. Ancak yoğun iş temposu ve dizi çekimleri nedeniyle sporu aksatmış, uzun zamandır bu adrese uğramaz olmuştu. Ne var ki sporu bıraktığı için hızla kilo almaya başladı. Durumu fark eder etmez de yeniden spor salonunun yolunu tuttu. Sevgilisi Tony’nin yönlendirmesiyle, geçtiğimiz haftadan beri yine Hillside’ta görünür oldu.

Ben de yaparım

Yasemin Yalçın, geçtiğimiz gece Gayrettepe’deki Garami Meyhane’de eğlendi. Neşesi yerinde olan Yalçın, bir ara çalan müzik ve dansöz Serap’ın danslarıyla iyice coşup sahneye fırladı. ‘Ben de öğreneceğim, ben de göbek atacağım’ diyerek Serap’tan gördüğü figürleri yapmaya başlayan oyuncu, diğer müşteriler tarafından dakikalarca alkışlandı. Garami’de çarşamba geceleri Zeliha Sunal sahneye çıkıyor.

İspanyol rüzgarı

Son günlerde düzenlenen davetlerde İspanyol çizgileri hep ön planda... Davetli kadınların birçoğu, aynı elden çıkmış gibi duran, yerlere kadar uzanan fırfırlı etekleriyle boy gösteriyor. Bu tercihi yapanlar arasında Siren Ertan, Deniz Murathanoğlu, Sema Basa ve adı son günlerde Özcan Deniz’le yaşadığı aşkla gündeme gelen Mısırlı manken Arwa Gouda da var. Ünlü güzeller, bu giysileriyle her yerde Carmen havası estiriyor.

O artık Ankaralı

Metin Şentürk, sürpriz bir kararla İstanbul’dan ayrılıp Ankara’ya yerleşmişti. Yaklaşık iki aydır başkentte olan Şentürk, bu zamanı boş geçirmedi ve Gaziosmanpaşa’da gece kulübü açtı. Kendisinin sahneye çıktığı kulübe ‘Eğlence’ adını veren Şentürk, bundan böyle Ankaralı sevenlerinin karşısında olacağını, hayatına orada yeni bir yön verdiğini anlatıyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI