Gündem Haberleri

  Bir yüzük satmak isterken 54'ünü çaldırdı

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  19.10.2007 - 15:22 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, yüzük alma bahanesiyle kuyumcuya dükkanına giren 29- 30 yaşlarında, takım elbiseli bir kişi, işyeri sahibinin dalgınlığından yararlanıp, 15 bin YTL değerindeki 54 altın yüzüğü çaldı.

  Belediyeevleri Mahallesi 23 Sokak'ta bulunan Nomanoğlu Kuyumculuk'a gelen takım elbiseli bir erkek, Cenap Nomanoğlu'na “Yüzük alacağım” diyerek yüzüklerin çıkarılmasını istedi. Sıralı halde 54 yüzüğün bir arada bulunduğu tablayı çıkartan Nomanoğlu, müşterisine tek tek göstermeye başladı. Nomanoğlu, bu sırada çalan cep telefonunu cevaplandırmak için arkasını döndüğü sırada, alıcı olduğunu söyleyen bu kişi, 15 bin YTL değerindeki 54 yüzüğün bulunduğu tablayı alarak dışarı çıktı. Hırsız, kendisini birkaç sokak ileride bekleyen siyah renkli yabancı plakalı bir otomobille kaçtı.

  İşyerinde güvenlik sistemi ve kamera olmayan kuyumcu Nomanoğlu, polisi arayarak durumu bildirdi. Verilen eşkal üzerine polis, hırsızı aramaya başladı. Yüzüklerin satılma ihtimaline karşı yüzüklerin desen ve modellerinden örnekler çıkarılarak diğer kuyumcular da bilgilendirildi.

  Düğün sezonu geçtiği için altın satışının düştüğünü bildiren Nomanoğlu, “Bir tane satmayı hayal ederken, 54'ünü birden çaldırdım” dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı