ANKARA HABERLERİ

Bir yılda çöpe attıklarımız ağırlığımızın 7 katı

Hürriyet Haber
27.03.2017 - 16:07Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları’na(YENİMEK) katılan 10 bin kadına geri dönüşüm eğitimi verdi.

Hürriyet Haber

İlçe genelinde 2016’da başlayan ve 5 ay süren geri dönüşüm eğitimlerini, 14 kurs merkezinde bulunan YENİMEK’e katılan 10 bin kadın aldı. Batıkent Meydan AVM’deki YENİMEK merkezinde gerçekleşen eğitimlerde, Çevre Mühendisi Banu Ezber ‘çöp ve atık’ arasındaki farkı anlattı. Dünyadaki çöp miktarının her geçen yıl arttığını ifade eden Ezber, bir insanın bir yıl boyunca çöpe attığı şeylerin ağırlığının, kendi ağırlığının yedi katı olduğunu belirtti. Ezber, “Hurda kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması, hava kirliliğini yüzde 74 ila 94 arasında, su kirliliğini yüzde 35, su kullanımını ise yüzde 45 oranında azaltır. Bu nedenle atmayalım, dönüştürelim,” ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bir yılda çöpe attıklarımız ağırlığımızın 7 katı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir yılda çöpe attıklarımız ağırlığımızın 7 katı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı