ANKARA HABERLERİ

Bir yıl tartışıldı bir haftada yıkıldı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
30.11.2017 - 15:53Son Güncelleme :

Ankara’da bir dönem tartışma konusu olan Maltepe’deki eski Havagazı Fabrikası’nın asbestli bölümlerindeki yıkım çalışmaları önceki gün tamamlandı.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işrbirliğinde yürütülen çalışmalar bir hafta sürdü. Ankara 7. İdare Mahkemesi, Mimarlar Odası, Ankara Tabip Odası, Kimya Mühendisleri Odası, ve CHP’li vekillerin yıkımda gerekli önlemler alınmadığını gerçekçe göstererek açtığı dava sonucunda 2017 mart ayında Havagazı Fabrikası’ndaki yıkım çalışamları için ‘yürütmeyi durdurma’ kararı vermişti. Daha sonra bilirkişi raporlarını inceleyen Bölge İdare Mahkemesi, kararı iptal ederek yıkım çalışmalarının önünü açmıştı. Dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile meslek odaları ve CHP milletvekillerini karşı karşıya getiren kararların ardından, Havagazı Fabrikası uzun bir süre atıl durumda kalmıştı.

GÖKÇEK’TEN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Tamamlanan yıkımın ardından dün Twitter hesabından açıklama yapan Gökçek meslek odaları ve CHP milletvekillerini hedef aldı. Gökçek, “Mimarlar Odası mahkeme kararıyla asbestli binanın yıkımını durdurmuştu. Bilirkişi raporuyla haklılığımız ortaya çıktı ve şu anda bina yıkıldı. Şimdi Mimarlar Odası ve halkı tahrik eden CHP milletvekillerinin hesap zamanı. Binayı yıktıran Mustafa Tuna’ya teşekkürler” paylaşımını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bir yıl tartışıldı bir haftada yıkıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Kasım 2017 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir yıl tartışıldı bir haftada yıkıldı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı