Ege Haberleri

EGE

  Bir yıl aldıkları kurs sonrasında, yeteneklerini sergilediler

  Hürriyet Haber
  07.07.2015 - 01:08 | Son Güncelleme: 04.07.2015 - 11:28

  KARŞIYAKA Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda, 9 ay bdoyunca eğitim alan yaklaşık iki bin kursiyer, yıl sonu gösterileri ve sergileriyle, yeneteklerini örücüye çıkardı.

  Vatandaşlar için yeni hobi alanları açmak ve yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanımak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, ücretsiz kış dönemi kurslarında, uzman eğitmenlerin yardımıyla, isteyenlere 9 ay boyunca kurs verdi. Fotoğrafçılık, resim, çini, takı, örgü, ahşap boyama, kırkyama, nakış, tezhip minyatür, üç boyutlu kaatı sanatı, halk oyunları, drama, güzel konuşma gibi bir çok farklı branştaki kurslara devam eden Karşıyakalılar, eğitimlerinin sonunda da bunları sergileme imkanını elde etti.

  Bir yıl aldıkları kurs sonrasında, yeteneklerini sergilediler

  Kursiyerlerin eserleri, gruplar halinde Bostanlı Sanat Galerisi, Çarşı Kültür Merkezi, Belediye Binası, Ahmet Piriştina Kültür Merkezi, Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve İsmail Cem Kültür Merkezi’nde açılan sergilerle beğeniye sunuldu. Kurslar arasında yer alan çalgı eğitimleri de, çocukların müzikle tanışmasını sağladı. Alaybey’deki eski Havra Binası, Ahmet Piriştina Kültür Merkezi ve Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yıl sonu gösterileri sunan çocuklar, ilk sahne deneyimlerini yaşadı. Çocuklar sahnedeki performanslarıyla da göz doldurdu.

  BAŞARILI TABLO

  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyakalılar için hem meslek edindirme hem hobi hem de eğitim amaçlı olarak düzenlediğimiz kış kurslarımız büyük ilgi gördü ve çok başarılı geçti. Aylarca emek harcayarak yeni beceriler edinen ve yeteneklerini geliştiren kursiyerlerimiz, düzenledikleri yıl sonu sergi ve gösterileriyle kurslarımızın başarısını da ortaya koymuş oldu. Tüm kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı