Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir yenilik daha

  Hürriyet Haber
  20 Ağustos 2009 - 10:36Son Güncelleme : 20 Ağustos 2009 - 07:27

  Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber portalı hurriyet.com.tr kullanıcılarının yaşam alanlarını genişletmeye devam ediyor.

  Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber portalı hurriyet.com.tr kullanıcılarının birbirleriyle iletişimlerini sağlayabilecekleri yeni bir platform oluşturdu. "Benimsayfam" servisi sayesinde hurriyet.com.tr üyeleri ortak bir paylaşım alanında birbirleriyle daha fazla iletişim halinde olabilecekleri daha özel, farklı ve özgürce kendilerini ifade edebilecekleri bir yaşam alanına sahip oluyorlar.

  hurriyet.com.tr fikirlerin özgürce paylaşıldığı bir dünyadır.

  Hürriyet İnternet Grubu Portal ve İş Geliştirme Koordinatörü Erhan Acar, uygulamanın çıkış noktasının hurriyet.com.tr üyelerine tüm fikirlerini özgürce paylaşıp tartışabilecekleri ortak bir nokta yaratmak olarak tanımlıyor.

  Acar, "hurriyet.com.tr'nin arka planı her zaman çok merak edildi. Kimlerin üye olduğu, üyelerin nerede, ne yaptıkları ve bu yorumları yazanların nasıl insanlar olduğu gibi konular pek çok kişinin merakını uyandırdı. Biz de bu amaçla üyelerin birbirleriyle tanışabilecekleri ve fikirlerini paylaşabilecekleri bir uygulamayı sunmayı hedefledik. "Benimsayfam" uygulaması ile birbirinden farklı düşüncelere sahip kişiler kurdukları ya da katıldıkları gruplarda fikirlerini özgürce ifade edip bunları paylaşabiliyorlar," dedi.

  "Benimsayfam'da" iki ay gibi kısa bir sürede 30 bini aktif, 100 bine yakın üye buluştu. Üyeler kendi hurriyet.com.tr arkadaşlarını oluşturup gruplar kurarak, diğer hurriyet.com.tr üyeleriyle iletişim kurmaya başladı. Bunların yanı sıra etkinliklerini duyurmak isteyen kişiler ve kurumlar da ücretsiz olarak bu etkinlikleri paylaşma fırsatı buldu.

  Amacımız yeni bir Facebook yaratmak değil.

  Her gün 10 binlerce yorumun geldiği hurriyet.com.tr'nin birbirinden farklı düşünce ve kimliklerin buluştuğu ortak bir nokta olduğunu vurgulayan Acar, amaçlarının yeni bir Facebook yaratmak olmadığını, en önemli hedeflerinin farklı düşüncelerdeki birçok hurriyet.com.tr üyesini "Benimsayfam" 'da buluşturmak ve onları birbirleriyle konuşabilen, yazışabilen, paylaşabilen bir topluluk haline getirmek olduğunu söyledi. Acar, "Benimsayfam" ile sosyalliğe adım atan hurriyet.com.tr'nin her gün yüzlerce haberin ve yazının yayınlandığı, birçok bilgi ve interaktif servisin bulunduğu bir ortam olma özelliğine ek olarak milyonlarca üyesi ile büyük bir sosyal platform olarak da yaşamını sürdüreceğini vurguladı.

  Ayşe Arman fanatikleri Benim Sayfam'da buluşuyor.

  Erhan Acar "Benimsayfam" 'ı anlatırken yazar gruplarına da dikkat çekiyor ve "Benimsayfam'da kurulabilen yazar gruplarında gerek yazarların fanatikleri ve takipçileri, gerekse karşıt görüşlü birçok kullanıcı görüşlerini dile getirebiliyor ve özgürce tartışabiliyor, diyor. "Çok yakında yazarlarımızı kendi gruplarıyla birebir buluşturmayı da planlıyoruz," diyen Acar, "Amacımız Benim Sayfam'ı hurriyet.com.tr üyelerinin yaşamlarının bir parçası haline getirmek. Benim Sayfam kullanıcılarını sevdikleri yazarlarla buluşmak gibi birçok sürpriz bekliyor. Kendini özgürce ifade etmek ve fikirlerini paylaşmak isteyen herkesi Benim Sayfam'a davet ediyoruz," diye belirtiyor.

  Benim sayfama http://benimsayfam.hurriyet.com.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı