ANKARA HABERLERİ

Bir yastıkta ömür projesi

Hürriyet Haber
26.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Kırıkkale Sosyal Hizmetler Müdürlüğünce hazırlanan “Bir Yastıkta Bir Ömür”, “Sosyal Hizmetler ve Emniyet El Ele” “Öpülesi Eller” ve “Umut Yıldızı” adlı projelerin tanıtımı yapıldı.

Hürriyet Haber

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Tahir Aktaş Toplum Merkezi’ndeki törende konuşan Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve diğer sosyal içerikli kuruluşlarla ortaklaşa yapılan çalışmalarla sosyal riski azaltma konusunda ciddi adımlar atıldığını söyledi. Bu kapsamda her alandan, her yaş grubundan insanlara, ilgili hizmetlerin götürüldüğünü belirten Vali Güner, sunulan her projenin dikkate alındığını kaydetti.

Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Kadın ve Toplum Hizmetleri Daire Başkanı Gülşen Canpolat da kadın ve kadına uygulanan şiddet konusunda ciddi projeler geliştirerek bu konuda önemli mesafe aldıklarını bildirdi.

Canpolat, il müdürlüklerinin bu konuda ciddi çalışmalar sergilediğini belirterek, Kırıkkale İl Müdürlüğünün hazırladığı projelerin önemli olduğunu ifade etti. Müdürlük olarak bu hususta bugüne kadar kadına yönelik eğitim verildiğini ve önemli mesafe alındığını anlatan Canpolat, “Bundan sonra bu hususta erkeğe de eğitim verilecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bir yastıkta ömür projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı