"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bir yapıştı, yakamı kurtaramıyorum

Güzin ABLA

Samatya'dan M.E.

<ı>Sevgili Güzin abla, size hatalarımı bir anlatsam şaşarsınız. Ben de şimdi kafamı vuruyorum ama, ne çare! Bir kere oldu olanlar. Ben evli ve gül gibi bir eşi, iki çocuğu olan bir erkeğim. Üniversite mezunu, meslek sahibi biriyim. Bir toplantı sırasında genç ve hoş bir kadına karşı dayanılmaz bir çekim duydum. Ve onunla ilişkiye girdim. Girmez olaydım. Şimdi yakamı sıyaramıyorum. Beni sürekli arıyor; notlar bırakıyor; büromu, evimi, her yeri arayıp, beni görmek istediğini söylüyor. Eşimin anlamasından, olayın ailemle huzurumu bozacak şekle gelmesinden korkuyorum. Bir hata yaptım; şimdi işin içinden çıkamıyorum. Beni azarla, razıyım ama, bir çıkış yolu da göster.

***

Bak seni azarlayacağımı nasıl da biliyorsun oğlum, madem kendi deyiminle gül gibi karın varmış. Çocuklarına düşkün bir babaymışsın. Ne işin vardı, tanımadığın, huyunu, suyunu bilmediğin bir kadınla? İşte bu tür kadınlar böyledir. Evli mevli demezler oğlum. Madem onunla kısa da olsa bir ilişki kurmuşsun; artık seni baştan çıkarıp yuvanı yıkıncaya kadar uğraşacaktır. Gururlu, aklı başında, düzeyli bir kadın olsa bunu yapar mıydı? Senin ondan kaçtığını hissedince, hemen ortadan yok oluverdi. Bana kalırsa, sen yine de ona çok kesin bir şekilde bu işin bittiğini söyleyemiyorsun. Onu karşına alıp birlikte hoş bir macera yaşadığını ama, ona hiç bir söz vermediğini, yuvanı yıkmak istemediğini söylersin. Sonuçta seninle ilişkiye girerken, evli olduğunu bilmiyor muydu?

Bitkilerde sağlık ve güzellik

Çayın yararları

Uykusuzluktan ya da içkiden kızarmış ve şişmiş gözlerinize ılık çaya batırılmış pamuklar koyarak dinlendirin. Şişkinliğin çabucak indiğini göreceksiniz. Çay aynı zamanda güneşte fazla kaldığınızda cildinizin gerginliğini ve yanmasını hemen giderir. Bunun için soğumuş çayı süzerek vücudunuza sürmeniz yeterlidir. Hemen bir serinlik hissi verecek ve sizi rahatlatacaktır.X