« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bir yabancı ile transferi bitireceğiz"

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor basketbol takımının oyuncuları sağlık kontrolünden geçti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Primer Hastanesi'nde gerçekleştirilen sağlık kontrolüne yabancı oyuncular katılmadı.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Boray Dai, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yabancı oyuncu daha alarak, transfere nokta koymak istediklerini belirtti.
Yarından itibaren çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Dai, “Geçen seneki kadromuzdan 5 oyuncumuzu tuttuk. 3 yabancıyla sözleşme imzaladık. Bu hafta içinde bir yabancı oyuncu daha alarak, transfere nokta koymak istiyoruz. Türk oyunculardan Caner Ercan ve Mutlu Akpınar ile anlaştık” dedi.

Dai, 13 Ağustos'ta Bolu'da 11 gün kamp yapacaklarını, lig başlayana kadar da 12 hazırlık maçı yapmak istediklerini ifade etti.

Gaziantep halkına basketbol şöleni yaşatmak istediklerini kaydeden Dai, “Heyecan verici takım oluşturmayı hedeflemiştik, bunu başardık. Karakterli oyunculardan kurulu bir takım kurduk. Marka şehir, basketbolla da yeni bir değer kazandı. Biz yapacağımızı yaptık, bundan sonraki görev Gaziantep halkının. Gaziantep korkulan bir deplasman olacak” diye konuştu.
Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un oyuncularından Erden Şenyüz, ne kadar zor şartlarda 1. Lig'e çıktıklarının farkında olduklarını belirterek, “Takımımızın 1. Lig'de kalıcı olması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Yeni transfer Mutlu Akpınar da takımın çoğunu tanıdığını, yabancı bir ortama gelmediğini ifade etti.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a geldiği için heyecanlı olduğunu söyleyen Akpınar, “İyi işler başaracağımıza inanıyorum. Play-off'ta kalabilirsek bizim için büyük bir başarı olur. İlk senede ilk 8'de kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler