İZMİR HABERLERİ

Bir Tüp Kan Hayat Buluyor

DHA
29.04.2016 - 12:15Son Güncelleme :
DHA

Gündoğdu Rotary Kulübü'nün bu yıl başlattığı “Bir tüp kan Hayat Buluyor" projesinde dönemin son bilgilendirme toplantısı Narlıdere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sağlık çalışanlarına yapıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan'ın 100'e yakın sağlık çalışanına verdiği seminere ayrıca İzmir Kamu Hastaneler Birliği Güney Bölgesi Sekreteri Prof. Dr. Ayhan İzzettinoğlu, Sağlık Bakanlığı İzmir Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Eşref Okunakol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, Makedonya Eski Sağlık Bakanı İmer Selmanı, Tetova State Üniv. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kastriot Haxhirexha ve Gündoğdu Rotary Kulübü Proje Koordinatörü Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Banu Lebe gibi isimler katıldı. Lösemi ve ileri düzey tedavi gerektiren kanser gibi hastalıkların tedavisinin yanı sıra tedaviye yanıt vermeyen durumlarda tek seçeneğin kemik iliği nakli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özcan, "Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı'nın iş birliği içerisinde kurduğu Kemik İliği Bankası 'TÜRKÖK'e 50 yaşın altındaki her sağlıklı birey gönüllü bağışçı olabilir. Burada önemli olan nitelik değil nicelik yani bu sistemde uzun süre kalabilecek bilinçte insanlar gerekli" dedi.

Proje kapsamında pek çok kişiyi bilinçlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Mert Macit sürdürülebilir bir proje olarak başlattıkları halkı bilinçlendirme seminerlerinde bir tüp kan vererek hayat kurtarmanın mümkün olabileceği bilincini tüm Türkiye'ye duyuruncaya kadar çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bir Tüp Kan Hayat Buluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bir Tüp Kan Hayat Buluyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı