Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bir telefonla 49 bin lira dolandırıldı

  A.A
  05.10.2011 - 10:20 | Son Güncelleme: 05.10.2011 - 10:24

  Konya'nın Emirgazi İlçe Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kocatürk, telefonda kendisini savcı olarak tanıtan kişi tarafından 49 bin lirasının dolandırıcılık yöntemiyle alındığını ileri sürdü.

  Emirgazi Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kocatürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aksaray'dan Emirgazi ilçesine giderken yolda kendisini cep telefonundan arayıp “savcı ve asayiş amiri” olarak tanıtan kişilerin, verdiği banka hesap numarasına Emirgazi Ziraat Odası'na ait 49 bin lirayı bir banka şubesi kanalıyla havale ettiğini iddia etti.

  Telefondaki kişinin, “Bir dolandırıcıyı yakalamak üzereyiz. Sen de bize yardımcı ol. Senin de kimlik numaran alınmış, nereden alındığını araştıracağız. Bize para göndermen gerekiyor” dediğini anlatan Kocatürk, bunun üzerine söz konusu parayı bir bankaya yatırdığını kaydetti.

  Dolandırıldığını anlayınca hemen bankaya ve polise gittiğini, yatırılan paranın 16 bin lirasının çekildiğini, geriye kalanın ise açılan hesaba yatırıldıktan birsüre sonra başka bankadan çekildiğini öğrenince ne yapacağını bilemediğini ifade eden Kocatürk, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için ilgili yerlere başvurduğunu sözlerine ekledi.

  Kocatürk, yakınlarından borç para alarak odanın parasını yatırmaya çalıştığını sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı