« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir tek Elano kulübede

Leo Franco, Keita, Gökhan Zan ve Mustafa Sarp düzenli oynarken, 7.5 milyon Euro’ya alınan sambacı bir türlü takıma giremiyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’ın bu sezon yaptığı en pahalı transferi Elano, yenilerden yedek kulübesinde kalan tek futbolcu oldu. Sezon öncesi takıma alınan Leo Franco, Mustafa Sarp, Keita ve Gökhan Zan gibi isimler ilk 11’in değişmezi olurken, Brezilyılı ligde sadece 4 maçta ilk 11 şansı buldu.
7.5 milyon Euro’luk bonservis bedeli ile en maliyetli futbolcu olan sambacı, böylece en büyük hayal kırıklığını yaşayan ve yaşatan isim oldu. Buna karşılık sarı kırmızılı yöneticiler, yıldız oyuncu için ‘sabır gösterme’ kararlarından vazgeçmiyor.   

Sarı kırmızılılar yaşanan durumu, bu futbolcunun sezon başı kampına katılmamasına bağlarken, uyum sürecinin biraz daha zaman alacağını kaydediyor. Ancak, sambacıdan ligin 2. yarısı ile birlikte büyük bir çıkış yapması bekleniyor.     
 
Elano ise, artık isyan noktasına geldi. Manchester City takımında düzenli forma şansı bulamadığı için Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga’nın çağrısına uyarak G.Saray’ı tercih eden Brezilyalı’nın önümüzdeki günlerde nasıl bir tutum takınacağı merak konusu.


Bunları da Beğenebilirsiniz