Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bir taşla 3 kuş vurduk"

Yalta Rallisi'ni kazanarak ilke imza atan Türk pilotumuz Yağız Avcı, tarihi başarının nasıl geldiğini anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kıtalararası Ralli Şampiyonasına puan veren bir yarışı kazanan ilk sürücü olan Avcı, tarihi başarının nasıl geldiğini anlattı.

Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nın zor bir yarış olduğunu belirten Yağız Avcı, "Kıtalararası Ralli Dünya Ralli şampiyonası'ndan sonra gelen en önemli yarış. Samsunda sanssızlık yaşadık Oldukça iyi hazırlandık . Tamamen konsantreydik. Ekibimiz çok iyi çalıştı. Biz de en iyi yerde finişe gelmeye çalıştık ve ilk zaferi ürkiye'ye getirdik " dedi.

Başarının sırrını açıklayan Avcı, "Başarının sırrı birçok bileşenden oluşuyor pilot co-pilot diğer çalışanlarla bereber bir ekip işi hepsini en iyi şekilde yapıldığı üzere başarı geliyor" diye konuştu. 

"BİR TAŞLA ÜÇ KUŞ VURDUK"

Takım Şefi Serdar Bostancı ise konuyla ilgili olarak "Bir taşla üç kuş vurduk. Çok  mutluyuz. Aslında bizim gayemiz Doğu Avrupa Şampiyonası'nda önemli puanlar almaktı, gördük ki Kıtalaarası Şampiyonası'nı kazanacak güçte olduğumuzu anladık ve başardık" ifadelerini kullandı.

Yarışa oldukça fazla ilginin olduğunu vurgulayan Bostancı, Türkiye'nin tanitimi için çok iyi olduğunu da sözlerine ekledi.


İlişkili Haberler