İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Bir taş masalına heykel tasarladılar

  Hürriyet Haber
  13.09.2014 - 15:05 | Son Güncelleme:

  Doğa Koleji tarafından düzenlenen Bir Taş Masalı heykel yarışmasının dördüncüsü sonuçlandı.

  Dereceye giren heykel tasarımlarını yapan öğrencilerden Zübeyde Gazanker, Azra Yaşar St. Petersburg’da dört gün geçirdi. Dereceye giren Helin Hocaoğlu ise seyahate katılamadı.
  Taş Heykel Projesi, kolejin modern sanat atölyelerinde gerçekleşti. Başarılı olan öğrencilerin heykelleri heykeltraşlar tarafından 4 metre uzunluğunda yapılarak Beykoz’daki okulun bahçesine dikiliyor.

  Yarışmanın başarılı olan öğrencileri Zübeyde ve Azra, Titian’dan Leonardo da Vinci’ye, Raphael’e kadar sanat tarihinin pek çok önemli ismine ait eserleri Hermitage Müzesi’nde görme fırsatı buldu. Şehir ve tekne turunun ardından, Peterhoff Sarayı’nı da ziyaret etti.

  Ortaokul son sınıf öğrencisi Zübeyde Gazanker; “Bu gezi sayesinde sanat dolu 4 gün geçirdik” dedi. Diğer tasarımcı Azra Yaşar ise “4 günün ardından kendimizi yeni tasarımlar üretmek için motive edip geri döndük” dedi. Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, “Çoklu zekâ kuramını ışığında anaokulu çağından itibaren çocukların yeteneklerini keşfederek, onlara geleceğin sanatçıları, sporcuları akademisyenleri ve başarılı yöneticileri olmaları konusunda destek veriyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı