« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir tanesin kartal : 1-0

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Muhteşem seyircisinin desteği ile maça fırtına gibi giren kara kartallar, erken gelen golün ardından bir çok pozisyon bulmasına rağmen farkı kaçıran taraf oldu.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde hedefe emin adımlarla yaklaşıyor. Siyah beyazlılar İsveç'in güçlü temsilcisi Göteborg'u Oktay'ın 5. dakikada attığı tek golle devirerek grubunda puanını altıya yükseltip ikinci sıraya yükseldi.

Muhteşem seyircisinin desteği ile maça fırtına gibi giren kara kartallar, erken gelen golün ardından bir çok pozisyon bulmasına rağmen farkı kaçıran taraf oldu.

2. dakikada Amokachi korner çizgisinden nefis top sürdü. Ceza alanına içerisine yaptığı ortayı Oktay kale yerine auta gönderdi.

5. dakikada Beşiktaş gole kavuştu. Yankov, Mehmet'in pasıyla sağ kanattan ceza alalanına nefis bir orta yaptı. Oktay aynı güzellikle topu kontrol etti ve sert bir vuruşla kalecinin üstünden ağlara gönderdi.

27. dakikada Oktay ceza alanı içinden topu kaptı, Mehmet'e aktardı. Tecrübeli futbolcu Göteborg defansı tarafından engelendi.

28. dakikada Nilsson'un soldan ortasında ceza alanı içinde Petersson'un kafa vuruşu auta çıktı.

32. dakikada Erkan sağdan ceza alanına sokuldu, kale içine ortasında Ravelli'nin çeldiği topu önünde bulan Tayfur yakın mesafedan çok kötü vuruşla topu farklı şekilde üstten auta attı ve ikinci golü kaçırdı.

33. dakikada Amokachi'nin başlattığı atakta Oktay ceza alanıhnda düşürüldü. Penaltı beklentisini hakem cevapsız bıraktı.

42. dakikada Amakochi'nin pasıyla Oktay sağdan hareketlendi, ceza alanına ortasında Tayfur yine çok kötü kafa vuruşuyla topu auta gönderdi.

58. dakikada Erkan'ın sağdan ortasında Ertuğrul'un kafa vuruşu kaleci Ravelli'de kaldı.

64. dakikada Amokachi'nin ceza alanı dışından sert şutu savunmaya çarpıp kaleci Ravelli'nin kucağında kaldı.

Bu dakikadan sonra Beşiktaş kontrollü bir oyun sergiledi, ve kontrataklarla gol arayarak skoru korumayı başarıp sahadan tek golle 3 puanı alarak ayrıldı.

STAT: İnönü HAKEMLER: Vogner Laszlo (***), Ring Janos (***), Tompos Zonhtan (***) (Macar Federasyonu)

BEŞİKTAŞ: Mrmiç (****), Ertuğrul (****), Rahim (****), Recep (****)- Erkan (****), Mehmet (****), Yankov (****), Tayfur (****), Serdar (****)- Oktay (****), Amokachi (****) (Dk.85 Letchkov)

YEDEKLER: Fevzi-, Hikmet. Osman, Mutlu, Yusuf, Emre

GÖTEBORG: Ravelli (**)- Erlingmank (*), Lucıc (**), Johansson (**)- Martinsson (*) (Dk.62 Karlsson *), Lındqvıst (*), Eriksson (*), Alexandersson (*), Nilsson (*)- Petersson (*), Andersson (*) (Dk.69 Tetth *) YEDEKLER: Jarelev, Magnusson, Saariner, Henrikson, Ekströn

GOL: Dk.5 Oktay

SARI KARTLAR: Erkan (Beşiktaş), Johansson, Erlingmank (Göteborg)


Bunları da Beğenebilirsiniz