« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir sporcuya iki partner

Badminton Federasyonu, milli sporcu Murat Şen'in olimpiyat kotası alabilmesi için Çin asıllı Malezyalı sporcular Goh Jian Hoa ve Ng Wei Khai ile anlaşma yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyon başkanı Murat Özmekik,  2012 Londra Olimpiyatları sporcu gönderebilmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Sporcuların olimpiyat barajını aşabilmesi için iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Özmekik, “Olimpiyatlara gidebilme şansı bulunan Murat Şen'e, Çin asıllı Malezyalı 2 partner bulduk. Dünya klasmanında 140. sıralarda bulunuyor. Murat'ı hızlandırılmış bir çalışma programına alarak olimpiyatlara göndermek istiyoruz” diye konuştu.

Özmekik, milli sporcunun çalışmalarını Malezya'da sürdürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:
“Murat Şen için getireceğimiz partnerler sporcunun daha iyi çalışmasını sağlayacak. Yoğun bir antrenman programı uygulamak istiyoruz. Badmintonda sistem böyle işliyor. Sporcuya, kendisinden daha iyi sporcu ile antrenman yaptırılır. Sporcuyu kendisinden daha iyi sporcu baskı altına alır ve antrenman yapmasını sağlar.”

Öte yandan bayanlarda Özge Bayrak ve Öznur Çalışkan'ın olimpiyatlara gidebilme şansının “çok yüksek” olduğunu anlatan Özmekik, “Bu süreç, gösterilen performans ve yükseliş bizi olimpiyatlara götürecektir. Bayan sporcularımız sürekli yükseliş içindeler ve şu an dünya klasmanında ilk 100'ün içinde bulunuyorlar” dedi.

Badmintonda çiftler kategorisinde olimpiyatlara sporcu gönderme şanslarının bulunmadığını dile getiren Özmekik, “2008 Pekin Olimpiyatlarına 16 çiftin 14'ü Asya ülkelerinden, diğer ikisi de İngiltere ve Danimarka'dan gitti. Bizim gönderme şansımız çok çok az” değerlendirmesinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz