« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir skandal daha

Halterdeki doping skandallarının ardından 12 Dev Adam’ın yıldızı Ermal Kurtoğlu’nun doping içeren madde kullandığı ortaya çıktı.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME
HALTERDEKİ önceki gün yaşanan doping skandalının ardından bir kötü haber de basketboldan geldi. Sırbistan Karadağ’ın ev sahipliği yaptığı Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda hayal kırıklığı yaşatan 12 Dev Adam’ın yıldızı Ermal Kurtoğlu’nun doping yaptığı ortaya çıktı.

Milli oyuncudan, A Milli Basketbol Takımımız’ın 16 Eylül’de başlayan şampiyonadaki ilk sınavında karşılaştığı ve 87-75 yitirdiği Litvanya maçı sonrası idrar örneği alındı. Yapılan kontrollerde Ermal Kurtoğlu’nun numune örneğinde doping içeren maddeye rastlandı. Uluslararası Basketbol Federasyonu’ndan (FIBA) Türkiye Basketbol Federasyonu’na gelen yazıda test sonuçları açıklanırken, milli basketbolcunun idrar söktürücü saç ilacı kullandığı ve bu ilacın yasaklı maddeler listesinde bulunduğu bildirildi. Halen Arnavutluk’ta bulunan Ermal’ın kararının B numunesi açıldıktan sonra kesinleşecek. B numunesi de pozitif çıkarsa 2 yıl müsabakalardan men cezası alacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler