GeriFutbol Bir şike itirafı daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir şike itirafı daha

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Bayazıtspor'un Kulüp Başkanı Rıza Sorak, Ağrı TEDAŞ Sporlu futolcuların kendisinden para istediğini iddia etti.

Ağrı Amatör Ligi takımlarından Bayazıtspor'un Kulüp Başkanı Sorak, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Ağrı Şubesi önünde düzenlediği basın açıklamasında, 16 Şubat'ta Ağrı TEDAŞ Sporlu bir futbolcunun kendisini telefonla arayarak, 17 Şubat'ta Patnosspor ile oynayacakları maçı kazanmaları için para talebinde bulunduğunu, telefon konuşmalarını ise kayıt altına aldığını öne sürdü.

Telefon konuşmasında, futbolcunun, Patnosspor maçına çıkacak 11 futbolcu adına görüşme yaptığını ve para verilmediği takdirde Patnossporlu yöneticiler ile anlaşacağını belirttiğini ileri süren Sorak, şöyle konuştu: “Fubolcunun para isteğini reddettikten sonra 17 Şubat'ta Patnosspor ile TEDAŞ Spor arasında oynanan karşılaşmayı yönetimle beraber izleyerek, maç görüntülerini de kayıt altına aldım. 3 kırmızı kartın gösterildiği maç 9-0 Patnosspor'un galibiyetiyle bittikten sonra maçın satıldığını anlayarak, ses kaydını ve maçın satıldığını belgeleyen görüntüleri ASKF Ağrı Şubesine teslim ettim. Onlar da belgeleri Futbol Federasyonu bünyesindeki Şike Tahkim Kurulu'na gönderdi.”

İddiaların tamamının ses ve görüntü kaydının bulunduğunu vurgulayan Sorak, ligde Patnosspor ile yarış halinde olduklarını, TEDAŞ Spor'un ise hiçbir beklentisinin olmadığını ifade ederek, iddialarını şöyle sürdürdü: “TEDAŞ Spor'un, Patnosspor ile oynadığı karşılaşmada, futbolculardan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Akyüz, topsuz alanda hakeme küfür ederek, kırmızı kart gördü. Daha sonra trübündeki Patnossporlu taraftarların yanına giderek, onlara destek verdi. Diğer futbolcular da maçın satıldığını belgeler nitelikte hareketler sergiledi. Bunların da görüntü kayıtları elimizde mevcut. Futbol sahalarında görmek istemediğimiz bu tür olaylar maalesef Türk futbolunu bitiriyor. Her iki takımın ligden ihraç edilmesi gerekmektedir.”
Sorak, açıklamasının ardından şikeyle ilgili ses ve görüntü kayıtlarını basın mensuplarına dağıttı.

ASKF Ağrı Şube Başkanı Erkan Kösedağ ise Bayazıt Spor Kulüp Başkanı Rıza Sorak'ın açıklamalarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle