Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bir sezonda 3. başkan

Borçları nedeniyle zor günler yaşayan ve sezona Serhan Gürkan başkanlığındaki yönetim kuruluyla girip Osman Nuri Yaman ile devam ederken iki hafta önce olağanüstü genel kurulu alınan Kocaelispor'da bir sezonda 3. başkan seçildi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bugünkü genel kurulda Muammer Çelik tek liste ile başkanlığa getirilirken olumlu mesajlar verdi.

İki sezon önce çıktığı süper ligde bir sezon tutunabilen, geçtiğimiz sezon da başarılı olamayan Kocaelispor, sezon öncesi borçları nedeniyle yeni transferlerine federasyondan lisans çıkarma izni alamayınca lige gençlerle devam etmek zorunda kaldı. Serhar Gürkan başkanlığındaki yönetim kurulu da borç yükünün altından kalkamayınca olağanüstü genel kurul kararı aldı. Osman Nuri Yaman başkanlığındaki yönetim görevi devraldı.

İki ay önce verdiği vaadleri yerine getiremeyen ve sert eleştiriler alan Asman Nuri Yaman da iki hafta önce olağaüstü genel kurul kararı alıp tesislerden de ayrıldı.

Bugün yapılan ve tek liste ile seçime gidilen genel kurulda Mufammet Çelik başkanlığında oluşan liste yönetime geldi. Kocaelispor'un eski yönetimlerinde defalarca görev alan Muammer Çelik yaptığı konuşmada, Kocaelispor'un zor günler geçirdiğini belirterek, "Kocaelispor'da ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Biz birilerinin dediği gibi Kocaelispor'un anahtarını hiç kimseye teslim etmeye müsade etmeyiz. Ekip arkadaşlarımızla inandık. öncelikli olarak Kocaelispor'un kampını organize ettik. Ardından lisans sorunlarını halledeceğiz. Kocaelispor takımının gerçek kimliğini herkese göstereceğiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz