Ege Haberleri

EGE

  ’Bir şeyin yok’ dendi evde öldü

  Bahri KARATAŞ (DHA)
  04.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Bornova İlçesi’nde göğüs ve sırt ağrıları yüzünden Devlet Hastanesi’ne giden bir çocuk babası Şerif Solmaz’a (39), hastanede doktorlar ağrı kesici iğne vurup eve gönderdi. Genç adam evde öldü. Olay, Bornova Devlet Hastanesi’nde meydana geldi.

  Bayramın üçüncü günü evde sırt ve göğüs ağrıları şikayeti bulunan, BMC’de işçi olarak çalışan Şerif Solmaz, eczacı kalfası eşi bir çocuk annesi Işıl Solmaz’la hastanenin acil servisine gitti. Burada Solmaz’ı kontrol eden doktorlar kalp EKG’sini çekip, ağrı kesici iğne vurduktan sonra, önemli birşeyi olmadığını belirtip eve gönderdi. Eve gelen Solmaz, bir saat sonra fenalaşınca, 112 ambulansına haber verildi. Eve gelen 112 ekibinin kalp masajı yaptığı Şerif Solmaz’ın öldüğünü tespit etti. Hastane nöbetçi şefi ise konuyla ilgili açıklamanın daha sonra Başhekimlik tarafından yapılacağını söyledi.

  ŞİKAYETÇİYİM

  15 yıllık evli olduğu eşinin ölümüyle yıkılan Işıl Solmaz, "Ağrı kesici iğne vurup, ’bir şeyin yok’ diye eve gönderdiler. 112 doktorları, eşimin kalp krizi geçirdiğini, hastaneden nasıl bıraktıklarına şaşırdılar. İnsan sağlığı bu kadar mı önemsiz? Bizim bayramımız zehir oldu. Biricik eşim, bir ihmal sonucu artık bu dünyada yok. Oğlum Ziya ile adeta yıkıldık. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. İhmali olanlar hakkında savcılığa şikayetçi olacağım" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı