Dünya Haberleri

  Bir Sevgililer Günü daha böyle geçti

  Hürriyet Haber
  15.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  14 Şubat dünyada renkli görüntülerle kutlandı. Tayland’da tuvalet molası hariç hiç ara vermeden 32 saatten fazla öpüşen 7 çift dünya rekoru kırdı. Türkiye’de Mevlit Kandili’yle aynı güne denk gelen Sevgililer Günü’nde kalp şeklinde kandil simitleri dağıtıldı.

  14 Şubat Sevgililer Günü tüm dünyada çoşkuyla kutlandı. Tayland’da sevgililer günü kutlamaları çerçevesinde önceki sabah 6’da başlayan en uzun öpüşme rekor denemesinde dünya rekoru kırıldı. Pattaya sahilinde toplanan biri eşcinsel 14 çiftten 7’si, 2009 yılında Almanya’da kırılan 32 saat 7 dakika 14 saniyelik en uzun öpüşme rekorunu geçti. Rekor denemesi sırasında çiftler sadece tuvalet ihtiyacı için bulundukları yerden ayrılabildi, oturmalarına ve uzanmalarına izin verilmedi. Rekor kıranlar, bin 624 dolar değerinde pırlanta yüzük ve 3 bin doların üzerinde nakit parayla ödüllendirildi.
  Havada karada evet!
  İşte ülke ülke sevgililer günü manzaraları:

  TAYLAND
  Tayland’ın Prachinburi Eyaleti’nde çiftler, halatla dağ tırmanışı sırasında evlendi. Gül yağmuruna tutulan çiftler, romantizmi ve heyecanı bir arada yaşadı.

   ÇİN
  Çin’de ise uzmanlar, bilgisayar kullanıcılarını sevgili temalı bilgisayar virüslerine karşı uyardı. Çin Milli Bilgisayar Virüsü Acil Müdahale Merkezi, bilgisayar kullanıcılarını “VBS_ILoveyou”, “Vbs_Valentin.A” ve Worm_Blebla.B” gibi başlıklar altında gelen mesajları açmamaları konusunda uyarıda bulunan bir genelge yayımladı.

  IRAK
  Irak’ta da dün “sevgi” mesajlı siyasi gösteri yapıldı. Başkent Bağdat’ta toplanan kalp şekillerinin olduğu dövizler taşıyan 100 kadar gösterici liderlere seslenerek “Kaynakları çalmak yerine ülkenizi sevin” mesajı verdi.

  ENDONEZYA
  Asya’nın muhafazakar ülkelerinden Endonezya’da, Endonezya Ulema Konseyi, İslami değerlere aykırı olduğu gerekçesiyle daha önce sert dille eleştirdikleri Sevgililer Günü dolayısıyla yaptıkları açıklamada, “Sevgililer Günü kutlamasının gençler arasında sadece bir trend olduğunu anlıyoruz” diyerek şaşırttı. Ancak konsey, evli olmayan çiftler arasında cinsel ilişkinin ve öpüşmenin günah olduğunu da hatırlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı