Gündem Haberleri

    Bir sergi, bir konferans

    Hürriyet Haber
    02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

    ‘‘Oda/Gar Holü'' isimli sergisiyle şu sıralar Dulcinea Çağdaş Sanatlar İçin Özgür Mekán'a konuk olan Fransız sanatçı Denis Poundruel, bugün saat 19.00'da Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü Akademik Kurul Odası'nda bir konferans verecek. Dulcinea'daki sergisi 1 Temmuz'a kadar sürecek çağdaş sanatçı Denis Poundruel'in vereceği konferansın konusu ‘‘Kendi Yapıtları ve Çağdaş Sanatlar''.

    Sanatçının sergisine gelince; Poundruel'in özgün bir fikri üzerine gerçekleşen sergide Amiens şehri tren istasyonuna yerleştirilecek bir kameradan alınan görüntüler on-line İstanbul'a taşınıp Dulcinea'da anıt eser olarak hazırlayacağı özel bir ekran üzerine yansıtılıyor. Ekran bir insanın girebileceği ve derinlemesine ilerleyebileceği ufak bir pencereyi de içeriyor.

    Denis Pondruel'in ‘‘anıt-eser'' alanındaki çalışmaları daha önce farklı gerçekleşmiş. Ayrıca aldığı özel siparişler üzerine kamu mekánlarında yaklaşık on anıt eser çalışması ve Paris, Brüksel, Bale ve Chicago'da açtığı kırk kadar kişisel sergisi bulunuyor.

    <ı>Dulcinea Çağdaş Sanatlar İçin Özgür Mekán, Meşelik Sok. 20, Beyoğlu. Tel: (0212) 244 53 86

    Bilgi Üniversiteisi Kuştepe Kampüsü, İnönü Cad. 28, Kuştepe-Şişli.

    Tel: (0212) 216 23 15

    Etiketler:
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı